ЦРНО-БЕЛИ ФЕНИКС: После катастрофалног првог полувремена, Партизан лудачким преокретом стигао до победе

12.01.2024. 19:47
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Тим Жељка Обрадовића остварио 11. тријумф.

Кошаркаши Партизана успели су у невероватно мечу да савладају Макаби из Тел Авива у 21. колу Евролиге са 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12) и тако стигну до 11. тријумфа. Црно-бели су после катастрофалног првог полувремена у којем су имали и 24 поена заостатка успели да се потпуно врате у меч и стигну до великогл преокрета и победе.

ЈАНАКОПУЛОСУ НИКАД ДОСТА: Панатинаикос жели двојац Реала за следећу сезонуDimitris Janakopulos

ЈАНАКОПУЛОСУ НИКАД ДОСТА: Панатинаикос жели двојац Реала за следећу сезону

МИЈАИЛОВИЋ: Док лига не реши проблем, Партизан против уласка Дубаија у АБА лигуOstoja Mijailović

МИЈАИЛОВИЋ: Док лига не реши проблем, Партизан против уласка Дубаија у АБА лигу

ЧОВЕК ПОГУБИО КОНЦЕ: Легендарни кошаркаш се жешће избламирао изјавом о Јокићу и његовом БРОЈУ (ВИДЕО)Nikola Jokić

Почетак меча, тачније прво полувреме било је као из хорор филма како за кошаркаше Партизана, тако и за навијаче црно-белих. Усавано су деловали играчи Жељка Обрадовића, док је Макаби погађао из свих позиција и повео 16:0 у 5. минуту. Тек у 6. минуту је Партизан стигао до првих поена, а Макаби је прву четвртину завршио са вођством 29:11. Трошио је тајм-аута Обрадовић, али ништа се није мењало. У другој деоници је Партизан коначно успео да одговори нешто бољом игром, али је минус и даље био огроман. Гости су преко Веба, Ривера и Кливленда постигли осам поена и стигли до максималне предност на мечу у 12. минуту 37:13. Чинило се већ тада да је меч практично изгубљен, мада су црно-бели успели да збију редове и на полувреме оду са прихватљивим минусом од 16 поена (52:36).

Очигледно је да је велики одморф пријао  Партизану. Разалетели су се црно-бели по терену, а одбрана је деловала много боље захваљујући пре свега Огнејну Јарамазу који је успео да успор инападе Макабија. Гости нису више успевали лако да стижу до поена, док је на другој страни Нанели вукао црно-беле пошто је Пантер био на клупи због три личне грешке направљене још у првом полувремену. Нанели је довео Партизан до 56:51, али је потом направио намеран фаул и Макаби је3 успео да прекине серију црно-белих и дође до 60:51. Ипак, није било заустављања. Нанели је наставио да буши одбрану гостију и уз тројку Ледеја Партизан је стигао до првог изједначења 60:60 у 28. минуту, а затим поенима Ледеја за 2 1 и до првог вођства на мечу 67:64. Ипак, гости су успели да изједначе и у последњу четвртину се ушло резуклтатом 67:67.

Макабију је цпотпуно стао шут споља, а изралески тим је у другом полувремену шутнуо 16 пута за три поена и није пшогодио ниједном. На другој страни је Партизан био знатно бољи у том сегмену, а управо су тројке Смаилагића и Јарамаза донеле Партизану шест поена вишка 75:69 у 32. минуту. Испоставило се да више повратка за Макаби није било у овај мечу. Понос Израела је успеова да држи корак за Партизаном, али смо толико да његов заостатка константно буде од шест до осам поена. Имао је Партизан и тренутке празног хода у последњој четвртини, али су црно-бели све надокнађивали пожртвованом одбраном захваљујући којој су и стигли до заслуженог тријумфа у коначном исходу.

ПАРТИЗАН - МАКАБИ 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12)

ДВОРАНА: Штарк арена

ГЛЕДАЛАЦА: 20.000

СУДИЈЕ: Болтаузер, Замојски, Перанди

ПАРТИЗАН: Смит, Ледеј 7, Копривица, Пантер 5, Смаилагић 9, Јарамаз 5, Нанели 20, Трифуновић 8, Доужер 23, Понитка, Камински, Кабокло 11.

МАКАБИ: Кливленд 5, Веб 7, Браун 7, Болдвин 19, Менко, Соркин 14, Дибартоломео 4, Риверо 9, Коен, Нибо 5, Блат 9, Колсон.

40. минут
Крај меча, Партизан је славио са 88:79.
38. минут
Чува Партизан предност, 84:77. Међутим, Смаилагић је направио намеран фаул, а Веб је погодио оба бацања, 84:79.
36. минут
Болдвин погађа оба бацања и смањује на 82:75.
34. минут
Соркин закуцава и смањује заостатак Макабија на 75:71, али одмах погађа Доужер тројку за 78:71.
32. минут
Смаилагић погађа тројку, а затим исто чини и Јарамаз, Партизан води 75:69.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Ледеј је погодио за 2 1, Партизан води први пут од почетка меча 67:64, али је Болдвин погодио у последњој секунди и резултат је 67:67 на крају треће четвртине.
28. минут
Ледеј је погодио тројку, а затим је Нанели погодио двојку и Партизан је стигао до изједначења 60:60.
26. минут
Нанели је погодио пет везаних поена, Партизан се потпуно вратио у игру и смањио на 56:51. Међутим, Нанели је направио намеран фаул и Макаби је то максимално искористио да из једног напада постигне четири поена и прекине налет Партизана, 60:51.
24. минут
Нанели је погодио, Партизан је пришао на 56:46.
22. минут
Смаилагић и Трифуновић су успели да извуку практично изгубљену лопту после којег је Јарамаз погодио зицер, али је Макаби узвратио преко Болдвина и Соркина и чува 16 поена предности (56:40).

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена. Партизан је заиграо боље у другој деоници, али је Блат са две тројке у низу при крају првог полувремена донео Макабију предност 52:36.
18. минут
Кабокло је промашио оба слободна бацања, али је Нанели погодио тројку и смањио заостатак Партизана на 44:29.
16. минут
Смаилагић је погодио само једно слободно бацање и смањио заостатак на 42:21.
14. минут
Погађа Нанели тројку и смањује на 39:18.
12. минут
И другу четвртину боље почиње Макаби, Веб је погодио тројку, затим је Риверо погодио двојку уз фаул, а потом и Кливленд погађа за три и гости воде 37:13.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Кливленд је закуцао после промашаја Блата и Мкаби на крају прве четвртине води 29:11.
8. минут
Два промашаја Доужера, Макаби је прецизан на другој страни и води 23:5.
6. минут
После шест минута игре први поени за Партизан, Кабокло је погодио тројку, а после добре одбране је Доужер имао лаке поене. Смањио је Партизан на 16:5.
5. минут
Катастрофално игра Партизан. И даље су црно-бели без поена, Соркин погађа, Макаби води 16:0 и Обрадовић поново тражи тајм-аут.
4. минут
Наставља Макаби са добром игром, поново је Браун прецизан и повећао вођство свог тима на 11:0. Нио је потом погодио за 2 1 и великих 14:0.
2. минут
Боље је ушао Макаби у меч и после тројке Лоренца Браун повео 5:0. Жељко Обрадовић је затражио тајм-аут.