17°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

POBEDA ZA KRAJ! Partizan časno završio sezonu u Evroligi i obradovao Grobare, Smit i Naneli naneli poraz Valensiji

12.04.2024. 19:24
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Košarkaši Partizana pobedili su Valensiju 79:66 u poslednjoj evroligaškoj utakmici u sezoni i to u krcatoj Beogradskoj areni, iako meč nije imao takmičarski značaj, pošto su oba tima ostala bez šansi za plej-in.

Partizan - Valensija 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14)
Dvorana: "Beoradska Arena".

Gledalaca: 19.135.

Sudije: Fernando Roča, Milan Nedović, Gitis Vilijus.

Partizan: Smit 15, Ledej 5, Avramović 10, Koprivica, Panter 12, Smailagić, Naneli 19, Trifunović, Anđušić 1, Ponitka 8, Kaminski 3, Kaboklo 6.

Valensija: Harper 13, Klaver 5, Puerto 5, Rujvers 7, Pradilja 4, Anderson 3, Lopez-Arostegi 4, Džons 4, Robertson, Dejvis 4, Odželej 17, De Larea.

Iako nisu uspeli da obezbede nok-aut fazu, košarkaši Partizana su ovom pobedom obradovali sve Grobare, najvernije navijače i ove sezone u Evroligi, koji drugu godinu vezano u najvećem broju bodre svoj tim u elitnom takmičenju.

Grobare je obradovala i partija Džejlena Smita koji je ubacio 15 poena, iako je otkad je došao bio u drugom planu.

Partizan je dobro počeo meč, poveo sa 8:2, ali je onda usledila serija 8:0 gostiju, čime su okrenuli meč.

U tom ritmu preokreta i rezultatske klackalice proteklo je čitavo prvo poluvreme.
Loše su domaći priveli prvu četvrtinu, Valensija je imala +6.

Brzo je domaćin vratio prednost na svoju stranu, a pokretačka snaga je bio sjajni Džejlen Smit, koji je iskoristoio priliku koju mu je Željko Obradović ukazao.

Kao i u prvoj, tako i drugoj deonici crno-beli loše privode deonicu kraju, te je Valensija otišla na pauzu sa +2.

Po povratku na teren počeo je Partizan da vodi i da se odlepljuje, zaigrao je sjajno Džejms Naneli, koji je krenuo da pogađa sve.Za razliku od prethodne dve, Partizan je na kraju treće četvrtinee imao +6.

U poslednjoj četvrtini slomili su protivnika, odlepili se na dvocifrenu prednost i održavali je do samog kraja i slavili 79:66.

Partizan nije imao panse za prolaz, ali se časno oprostio od publike. Najefikasniji bio je Džejms Naneli sa 19 poena, a pratio ga je sjajni Smit sa 15. Na drugoj strani Odžele je ubacio 17.

39'

75:64

Smit sjajan i u defanzivi, krade loptu. Istekao je napad Partizana, trojka Puerta. Ledej ne pogađa van 6,75, faul Avramovića da spreči kontru. Smit još jedna trojka, kakav meč za njega. Krade loptu Ledej, ali i pravi faul u napadu.

37'

72:61

Partizan ponovo gubi loptu, ljut je Obradovič, krade loptu domaćin sada i kuca Ponitka. Pradilja pogađa za dva. Panter promašuje za tri, kao i Klaver. Festival promašaja sada na obe strane. Džejlen Smit pogađa novu trojku, sjajno igra u prilici koja mu je ukazana.

34'

67:59

Trojka Nanelija! Blista iskusni košarkaš - 65:54. Promašuju gosti šut, Ponitka popravlja promašaj Kaminskog, Partizan ima +13. Odželej trojka, a onda i dvojka gostiju.

32'

60:54

Ne koristi prvi napad Valensija u zadnjoj deonici. Naneli ide na zakucavanje, ali je fauliran. Pogđa sa penala, na drugoj strani Dejvis poentira. Ponitka sada na slobodnim bacanjima.

Kraj treće četvrtine: 58:42

Naneli 1/2 sa penala. Gubi Valensija napad. Naneli ponovo na liniji za slobodna bacanja, sada 2:2, na drugoj strai Harper polovičan sa linije penala. Naneli flouter, sada se razigrao Amerikanac. Odželej na mišiće do poena, Naneli uz zvuk sirene, pogađa.

28'

51:49

Nonšalantno igra Partizan i promašuje, Odželej pogađa trojku za vođstvo narandžastih. Nova izgubljena lopta crno-belih. Ni Valensija ne koristi dva napada, na drugoj strani Kaboklo promašuje, a potom Valensija pravi faul u napadu. Naneli trojka, vodi Partiizan.

26'

48:46

Pogađa Panter oba puta. Tri sekunde u reketu Rivers 12. izgubljena lopta Valensije. Loš napad domaćih, Džons na drugoj strani sa poludistance. Kaboklo zakucava, Anderson sam i pogađa za tri. Na drugoj strani još jednom snažno zakucava Kaboklo. Brzo se igra, nižu se i promašaji. Lopez Arostegi pogađa dvojku. Ledej promašuje zakucavanje, a Pradilja poravnava rezultat. Izlazi Nanelijeva "trojka", a onda pogađa flouter.

22'

40:37

Kaboklo poentira na startu treće četvrtine. Džons ne pogađa za tri, Kaboklo sada nije pogodio na mišiće. Novi promašaj i Valensije iz igre. Smit nova trojka, sjajno igra večeras. Lopez Arostegi ne vraća, Panter na bacanjima.

Poluvreme 35:37

Kaboklo krivac za izgubljen napad. Ni Valensija ne koristi svoj napad, a onda Avramović promašuje za tri, no hvata to Smit. Odlično igra hrvatski reprezentativac u dresu crno-belih, sjajna partija. Valensija krade loptu i beleži lake poene za izjednačenje. Ponovo loš napad domaćih, Harper donosi prednosti Valensiji.

19'

35:33

Avramović promašuje ulaz, Panter krade loptu, a onda Aleksa polaže. Harper ima dva bacanja. Loš napad crno-belih, a onda i Odžele na penalu.

17'

33:29

Panter iz teške pozicije pogađa poludistancu. Klaverov pas umalo da završi u obruču, a onda trojka Smita za egal 29:29. Valensija ne koristi napad, Panterov sjajan prodor za prednost. Ističe napad španskog tima, Avramović ne pogađa, ali rampa Smita i poludisanca Pantera - 9:0 serija Partizana

15'

24:29

Prvi poeni u ovoj deonicu za Valensiju posle dosta muke, Panter na liniji penala - siguran kapiten. Novi poeni Valensije, a onda  i poludistanca Pantera. Dosuđen je nespostski faul Ponitki, Valensija ide na +5.

12'

20:21

Trojka Džejlena Smita na otvaranju druge deonice. Valensija nije iskoristila nekoliko svojih napada, Avramović na prodor kao brzi voz 20:21.

Kraj prve četvrtine 15:21

Ledej ne pogađa trojku. Ali četiri poena za goste vezuje Valensija - 15:19. Kasni blokada Ledeja, priznaju se poeni Klavera 15:21. Avramović i Ponitka ne pogađaju.

9'

16:16

Odželej sjajno zakucava. Loš napad Partizana, bez mnogo angažovanosti u igri, a onda Valensija pravi faul u napadu. Tajm-aut Obradovića. Ledej pogađa trojku koja se nećkala na obruču. Odželej ima 2+1.

7'

12:12

Polovičan Kaminski sa penala. Valensija promašuje sa poludistance, bio je to Dejvis. Kaminski iz dva pokušaja ostaje bez novih poena, Odžele donosi +3 Valenciji - 9:12. Anđušić na liniji za slobodna bacanja, 1/2. Koraci gostiju. Posle promašaja Nanelija, Ponitka hvata i popravlja 12:12.

6'

8:10

Loše šutira španski tim. Sjajno zakucavanje Avramovića na drugoj strani 8:2. Rivers polovičan sa penala, Avramović pravi korake. Harper na ulaz 8:5. Aleksa ne pogađa trojku, loše šutiraju crno-beli. Klaver iz ćoška trojka 8:8. Novi promašaj Kaminskog za tri, Valensija iz dva napada do preokreta 8:10. Kaminski će na slobodna bacanja.

3'

6:2

Gubi gost loptu, Ledej ne pogađa za tri, a Rivers zakucava na drugoj strani. Imaće Ledej dva bacanja  - 2/2. Ne pogađaju nakon ulaza igrači Valensije. Kaminski ne pogađa za tri. Novi faul u napadu gostiju.

1'

4:0

U prvom posedu sa loptom, Valensija je napravila faul u napadu. Kaminski za Nanelija 2:0. Anderson ne pogađa za tri, imaju ekstra posed, kradu crno-beli, Avramović zakucava.

1'

Počeo je susret

U startnoj postavi Partizana:  Avramović, Naneli, Anđušić, Ledej, Kaminski

Poslednji meč!

Na utakmici kojom se opraštaju od Evrolige ove sezone, u ekipi Partizana neće biti Ognjen Jaramaz ni Pi Džej Doužer.

Nadali su se svi u Partizanu da bi večerašnji meč sa Valensijom mogao da bude odlučujući za plasman u plej-in Evrolige.

Ipak, porazom Crvene zvezde od Anadolu Efesa crno-beli su izgubili i teoretsku šansu

U prvom delu sezone crno-beli su savladali španski tim 72:67 na krilima Zeka Ledeja, Džejmsa Nanelija i Kevina Pantera.