16.05.2024.
117.1216
108.2155

LOŠA ČETVRTA ČETVRTINA I SJAJNI NAN KOŠTALI PARTIZAN: Crno-beli poraženi u Atini (VIDEO)

19.01.2024. 19:02 22:25
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

"Zeleni" su bili jači.

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Panatinaikosu 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13) u 22. kolu Evrolige.

DETALJ KOJI JE MALO KO ZNAO: Anđušić otkrio kako mu je Milojević pomogao Danilo Anđušić

DETALJ KOJI JE MALO KO ZNAO: Anđušić otkrio kako mu je Milojević pomogao

SA NIKAD VIĐENOM SLIKOM: Ovako se Saša Đorđević oprostio od Dejana Milojevića (FOTO)Aleksandar Đorđević

Lekcije koje bi trebalo svi da pročitaju: Zagorac otkrio DVE POUKE koje je dobio od Dejana Milojevića i koje će zauvek pamtitiRade Zagorac

Crno-beli su u Atini pretrpeli 11 poraz, koliko imaju i pobeda u elitnom takmičenju.

Dosta borbe i veoma spor meč smo videli u uvodnih deset minuta. Odgovorio je Partizan na tu igru domaćina i pre svega zahvaljujući raspoloženom Doužeru održavao priključak.

Smenjivale su se ekipe u vođstvu, a domaći tim se odlepio sredinom drugog kvartala.

Crno-beli su imali priliku da odu na prednost veću od jednog poseda, ali umesto toga uradili su to igrači Ergina Atamana. Grigonis se razigrao i uz pomoć dosta izgubljenih lopti Partizana, domaći su stekli prednost od devet poena (42:33) na 1.46 do poluvremena. Od tog trenutka PAO nije postigao poen do pauze i gosti su uspeli da na odmor odu sa zaostatkom od dva poena.

EVROLIGA, 22. KOLO

PANATINAIKOS – PARTIZAN 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13)

Dvorana: OAKA arena

Sudije: Garsija, Mogulkoč, Buber

Panatinaikos: Kalaicakis, Slukas 10, Grant 4, Nan 21, Lesor 14, Antetokumbo 6, Grigonis 10, Ernangomez 3, Mitoglu 16

Partizan: Smit 6, Ledej 4, Koprivica 6, Smailagić 11, Jaramaz, Naneli 13, Trifunović 2, Anđušić 5, Doužer 16 (8 asistencija, 7 skokova), Ponitka, Kaminski, Kaboklo 8

Vrlo dobro je počeo Partizan i nastavak meča. Naneli je bio raspoložen i vratio prednost svom timu. Međutim, američki bek pravi treći faul, pa je Obradović morao da ga pošalje na klupu. Igralo se „poen za poen“. Nijedan tim u trećoj deonici nije imao prednost veću od dva poena što dovoljno govori kakvu smo borbu gledali.

Nažalost, Partizan je odigrao lošu poslednju deonicu i pretrpeo je poraz. Izgubili su crno-beli ovaj kvartal sa 13 poena, uz primljenih 26 poena. Dosta izgubljenih lopti u ključnim trenucima meča imali su gosti i to je presudilo da pobeda ostane u Atini.

Kod Panatinaikosa dominirao je Kendrik Nan sa 21 poenom, Mitoglu je imao 16, a Lesor dva manje poena. U ekipi Partizana odličan je bio Pi Džej Doužer sa 16 poena, osam asistencija i sedam skokova. Naneli je ubacio 13 poena.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

Završena je utakmica u Atini. Uspeo je domaći tim da privede meč kraju i dođe do pobede. Panatinaikos - Partizan 84:71.

38. minut
Ukrao je loptu Doužer, pokušao odmah za tri poena, ali je promašio. Preostalo je nešto više od dva minuta do kraja. Domaći tim je pred pobedom - 77:68.

37. minut
Očigledan faul u napadu nije dosuđen Grantu posle udarca u lice Doužera... da bi potom usledila trojka Mitoglua. Doužer je, na drugoj strani, pogodio sa poludistance. 75:68.

36. minut
Čini se da Partizan svojim greškama srlja ka porazu. Kaboklo pravi korake u situaciji kada je pored sebe imao nižeg igrača u reketu, devet poena prednosti je za PAO. Brazilac je i u sledećem napadu crno-belih pogrešio kada je nagazio aut liniju.

34. minut
Kostas Slukas pogađa svoju prvu trojku na meču, potom i Nan dodaje još dva poena na svoj konto. Raste vođstvo Panatinaikosa, 71:62.

32. minut
Loš start Partizana u četvrtoj četvrtini. Bezidejni napadi gostiju i PAO je na plus šest. Željko Obradović mora da traži tajm-aut.

Završena je treća deonica. Nestvarni Matijas Lesor zakucava na isteku četvrtine. Rezultat je 58:58.

28. minut
Dobar, pa loš potez Doužera. Pogađa Amerikanac prvo trojku na isteku napada, ali potom pravi faul nad Džerijanom Grentom i šalje ga na liniju slobodnih bacanja. I dalje je nerešeno.

27. minut
Sjajno je odreagovao Ponitka u odbrani, ukrao loptu i krenuo u kontru, ali ga stiže Nan i udara mu blokadu. Nerešeno je 51:51.

25. minut
Dobra rola Balše Koprivice u ovim trenucima. Prvo sjajano zakucavanje, potom i skok u napadu za nove poene. PAO vodi 50:49.
23. minut
Šteta sada za neiskorišćen napad Partizana. Trifunović je imao otvorenu trojku, ali je promašio bek, da bi u skoku faul napravio Naneli. Crno-beli i dalje vode sa jednim poenom razlike.

22. minut
Kreće Džejms Naneli sa pet poena drugo poluvreme. Partizan ima prednost - 44:45.

Počeo je drugi deo igre.

Poluvreme u OAKA areni. Panatinaikos - Partizan 42:40.
20. minut
Serija Partizana od 7:0. Samo je dva poena prednosti za PAO. Morao je tajm-aut da zatraži Ataman 40 sekundi pre kraja poluvremena.

19. minut
Raste prednost Panatinaikosa. Vode domaći - 42:35.

17. minut
Problem za Partizan. Bruno Kaboklo je zaradio treći faul, pa ćemo na terenu videti i Frenka Kaminskog.

16. minut
Imao je priliku Partizan da poveća vođstvo, ali je pogrešio Naneli, da bi to kaznio Grigonis na drugoj strani. Potom nova greška gostiju koju ponovo koristi Grigonis i sa novim poenima donosi svom timu plus četiri. Sledi TV tajm-aut.

14. minut
Propisno je sada iznervirao Džejlin Smit Željka Obradovića i odmah je usledila izmena američkog beka. Bacio je bivši igrač Albe loptu pravo u ruke Granta. PAO je zatim izgubio loptu, a potom pogađa uz faul Anđušić. Ta odluka sudija je naterala domaće navijače na salvu uvreda i zvižduka. Vodi Partizan - 27:26.

12. minut
Iz teške pozicije pogađa Nan, zatim uzvraća Smit, da bi vođstvo domaćem timu vratio Adetokumbo - 24:22.

Kraj prve deonice. Odreagovao je Partizan posle minuta pauze i vezao četiri poena. Ipak, Ernangomez je pogodio trojku, da bi zatim Koprivica napravio faul u napadu, pa PAO ima prednost - 18:16.
8. minut
Vodio je Partizan 12:7, ali usledila je serija Panatinaikosa od osam poena i sada domaći tim ima prednost. Željko Obradović je zatražio tajm-aut.

7. minut
Doužer je raspoložen na početku utakmice, ipak dve greške Jaramaza. Partizan ima prednost od jednog poena.

5. minut
Tvrd početak utakmice, kao što je i obično kada igra Panatinaikos. Pi Džej Doužer je vezao dve trojke i crno-beli vode 10:7.

2. minut
Prva četiri poena na meču za Partizan je postigao Bruno Kaboklo. Ipak, Nan flouterom i Mitoglu trojkom doneli su domaćima minimalnu prednost posle dva minuta.