SRBI "UBICE" VELIKANA: Tadić izbacio Liverpul, Radoja eliminisao Real (VIDEO+FOTO)

25.01.2017. 23:17
Tadic
Tadic / Izvor: Reuters

Velika iznenađenja.

Sautempton Dušana Tadića je kao gost pobedio Liverpul 1:0 i plasirao se u finale Liga Kupa, dok je Selta Nemanje Radoje remijem 2:2 kod kuće eliminisala Real Madrid i plasirala se u polufinale Kupa kralja.

SELIDBA: Pouzdani defanzivac prešao iz jednog bivšeg prvaka Evrope u drugog (FOTO)

Liverpul je jurio minus od jednog gola iz prvog meča (0:1) na raspordatom Enfildu, ali je imao samo jednu pravu šansu za 90 minuta. Sa druge strane, Sautempton je preko Dušana Tadića imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, ali se Loris Karijus tada istaka. Sveci su do pobedonosnog gola i plasmana u finale stigli u drugom minutu nadoknade posle brze kontre na Liverpulov korner. Napadač Sautemptona Šejn Long je zatresao mrežu domaćeg tima za plasman u finale na Vembliju u kom će rival gotovo izvesno biti Mančester junajted (sutra brani 2:0 iz prvog meča protiv Hala). Tadić je odigrao ceo meč za Sautempton.

AKN: Bivši trener Partizana ostao bez ZVEZDE tima i saznao ime rivala u četvrtfinalu (VIDEO+FOTO)

VOŠA SVE SLABIJA: Štoper otišao u Belgiju

Selta je sa Radojom u timu (odigrao svih 90 minuta) odigrala 2:2 protiv Reala i tako posle pobede 2:1 u Madridu eliminisala velikog favorita. Sa utakmice će, kad je u pitanju Real, ostati upamćen gol Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca. Pre Selte, u polufinale Kupa kralja se remijem 2:2 na gostovanju Eibaru plasirao i madridski Atletiko (dobio 3:0 prvi meč).