СРБИ "УБИЦЕ" ВЕЛИКАНА: Тадић избацио Ливерпул, Радоја елиминисао Реал (ВИДЕО+ФОТО)

25.01.2017. 23:17
Tadic
Тадиц / Извор: Реутерс

Велика изненађења.

Саутемптон Душана Тадића је као гост победио Ливерпул 1:0 и пласирао се у финале Лига Купа, док је Селта Немање Радоје ремијем 2:2 код куће елиминисала Реал Мадрид и пласирала се у полуфинале Купа краља.

СЕЛИДБА: Поуздани дефанзивац прешао из једног бившег првака Европе у другог (ФОТО)

Ливерпул је јурио минус од једног гола из првог меча (0:1) на распордатом Енфилду, али је имао само једну праву шансу за 90 минута. Са друге стране, Саутемптон је преко Душана Тадића имао најбољу прилику у првом полувремену, али се Лорис Каријус тада истака. Свеци су до победоносног гола и пласмана у финале стигли у другом минуту надокнаде после брзе контре на Ливерпулов корнер. Нападач Саутемптона Шејн Лонг је затресао мрежу домаћег тима за пласман у финале на Вемблију у ком ће ривал готово извесно бити Манчестер јунајтед (сутра брани 2:0 из првог меча против Хала). Тадић је одиграо цео меч за Саутемптон.

АКН: Бивши тренер Партизана остао без ЗВЕЗДЕ тима и сазнао име ривала у четвртфиналу (ВИДЕО ФОТО)

ВОША СВЕ СЛАБИЈА: Штопер отишао у Белгију

Селта је са Радојом у тиму (одиграо свих 90 минута) одиграла 2:2 против Реала и тако после победе 2:1 у Мадриду елиминисала великог фаворита. Са утакмице ће, кад је у питању Реал, остати упамћен гол Кристијана Роналда из слободног ударца. Пре Селте, у полуфинале Купа краља се ремијем 2:2 на гостовању Еибару пласирао и мадридски Атлетико (добио 3:0 први меч).