PAO NIJE PAO: Radonjić slavio u PAKLU "Pionira"

13.10.2022. 18:02
Luka Mitrović
Luka Mitrović / Izvor: MN Press

Meč drugog kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su su Panatinaikos sa 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 19:20) u meču drugog kola Evrolige. Bio je to uzbudljiv meč u kojem je fenomenalna beogradska publika nosila svoje ljubimce koji su na kraju posustali i ostali bez trijumfa.

Ovo je prvi trijumf Dejana Radonjića ove sezone. Pre ovog meča su vezali tri poraza. Od Olimpijakosa u Superkupu (67:52), Reala u Evroligi (71:68) i Arisa (69:65) u grčkom šampionatu.

POTPIS NA MALOM KALEMEGDANU: Zvezda sada ima tim za TOP 8 Evrolige

RADONJIĆ PONOVO U PIONIRU: Biće vruća atmosfera, moramo da igramo bolje u napadu

OVO MOŽE SAMO JOKIĆ: Za 15 minuta postigao samo dva poena, ali ipak je pokazao MAGIJU (VIDEO)

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i na kraju prve deonice je bilo šest razlike za šampiona Srbije. U drugoj četvrtina takođe je Zvezda držala rezultat, ali u poslednja tri minuta su gosti odigrali kvalitetno u odbrani i na odmor su otišli sa plus četiri.

Crvena zvezda – Panatinaikos 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 19:20)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Migel Anhel Peres (Španija), Mikele Rosi (Italija), Jurgis Laurinavičijus (Litvanija)

CRVENA ZVEZDA: Holand 4, Lazarević, Adams 5, Mitrović 8, Lazić 6, Martin 12, Dobrić 7, Raduljica 3, Ivanović 7, Petrušev 5, Topić, Bentil 18. Trener: Jovanović.

PANATINAIKOS: Panajotis Kalaicakis 2, Li 6, Papajanis 9, Bohoridis 3, Vilijams 8, Endrjus 8, Georgius Kalaicakis 2, Čugaz, Ponitka 10, Grigonis 17, Mancukas, Gudaitis 12. Trener Radonjić.

Crveno-beli su dobro odigrali u trećoj četvrtini, ali par čudnih sudijskih odluka i promašena bacanja donela su da posle 30 minuta Panatinaikos ima poen prednosti.

Izjednačena bitka je vođena u četvrtoj četvrtini i do poslednjih sekundi se nije znalo ko će slaviti. Bolje izvođenje bacanja i smirenost na ktraju donela je trijumf izabranicima Dejana Radonjića.

Tok meča možete da ispratite ovde.

40. minut
Faul i na bacanja je otišao Li. Pogodio je oba 74:77. Faul nad Dobrićem dve sekunde pre kraja. Prvo je pogodio, a drugo namerno promašio. KRAJ 75:77.
40. minut
Bentil je uhvatio loptu u napadu i fauliran je. Promašuje prvo - 74:75. Ostaje 6,9 sekundi do kraja. Tajm aut zove Radonjić.
40. minut
Zvezda odličnom odbranom prekida napad gostiju, ali Ponitka je ukrao loptu Ivanoviću 73:75
39. minut
Mrtva lopta, ali Vilijams je ranije skočio i Zvezda ima novi napad. Dobrić ne pogađa uz zvuk sirene. Ostao 1.01 do kraja.
39. minut
Vilijams poravnava sa linije bacanja 73:73. Jovanović zove tajm-aut.
38. minut
Bentil siguran sa linije bacanja 73:68. Gudaitis hvala loptu u napadu i pogađa 2+1 (73:71). Do kraja 123 sekunde.
37. minut
Radonjić traži "čelendž", ali ne vraća posed svojem timu na minus pet (71:66) i 3.18 pre kraja. Mala kompenzacija sudija, jer je jasno da je Ivanović poslednji igrao.
37. minut
Martin pogađa i dobija dodatno bacanje. 71:66.
36. minut
Neverovatna trojka Grigonisa u poslednjoj sekundi napada 68:66.
35. minut
Dobrić zakucava i publika je u delirijumu 68:63.
33. minut
Martin pogađa uz faul Ponitke. Daje i dodatno bacanje 64:63.
32. minut
Ponitka je vezao četiri poena (58:61) i Jovanović zove tajm-aut.
31. minut
Raduljica je pogodio dva bacanja, ali nije treće koje je bilo za tehničku i vodi Zvezda (58:57).

IV ČETVRTINA

30. minut
Nastavlja se šou sudija. Raduljica je fauliran i postiže koš koji nije priznat. Pogađa i on samo jedno bacanje 56:57. To je i rezultat pred poslednju deonicu.
30. minut
Petrušev pogađa jedno od dva bacanja, dok sa druge strane Gudaitis radi isto a 55:57
29. minut
Gudaitis zakucava za vođstvo gostiju 54:56.
27. minut
Sudije u najmanju ruku problematično sviraju faul u napadu Bentilu umesto koša.
27. minut
Prvi put na mečiu u igri je Miroslav Raduljica. Ne pogađa iz izgledne pozicije, ali to ispravlja Bentil 53:52.
26. minut
Sada Bentil poput Adamsa pogađa za dva uz dodatno bacanje. Vodi opet Zvezda 51:50.
25. minut
Fenomenalan potez Adamsa za 2+1 - 48:49
24. minut
Ivanović lepo poentira 42:46. Ben Bentil zatim ubacuje trojku - 45:46.
22. minut
Magična akcija Zvezde. Mitrović zakucava u poslednjoj sekundi napada - 40:44.

III ČETVRTINA

20. minut
Panatanikos odlazi sa prednošću na odmor 38:42.
19. minut
Dobrićeva trojka je izbačena koji milisekund po isteku napada, a Grci stižu do plus četiri 38:42.