Utorak 19. mar 2024.
Novak Đoković

NASTAVLJENO PROKLETSTVO OLIMPIJSKIH IGARA: Đoković ponovo ostao bez zlatne medalje

Najbolji teniser sveta se bori za bronzano odličje.

Srpski teniser Novak Đoković boriće se za bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u polufinalu poražen od Nemca Aleksandra Saše Zvereva rezultatom 1:2 (6:1, 3:6, 1:6) nakon dva sata i 5 minuta igre.

VIKTOR ODGOVARAO NOVAKA OD IGRANJA U TOKIJU: Ceo tim je bio PROTIV, ali Đoković je ŽELEO

ĐOKOVIĆ ČVRSTO STOJI NA ZEMLJI: Molim vas, nemojte o tome

SVE JE SPREMNO ZA KRALJICU: U Tokiju počelo takmičenje atletici! Prva nastupa Ivana Španović

Videlo se da će se velika borba voditi još na samom početku meča. U prvom gemu Novak je odigrao najduži poen na turniru, razmenu od 27 udaraca. Nije to bio jedini dugačak poen viđen u prvom setu, skoro svaka druga razmena prevazilazila je 10 prebacivanja.

Siguran je bio u početku Zverev na svoj servis, muke je zadavao Đokoviću u njegovim servis gemovima i čak je došao do dve brejk lopte koje je Novak ipak neutralisao.

Pri rezultatu 2:1 za Novaka uspeo je srpski teniser da dođe do prvog brejka u meču koji je odmah zatim i potvrdio. Popustila je koncentracija Nemca u završnici prvog seta te je još jednom prepustio svoj servis gem Đokoviću i omogućio mu da povede sa 5:1. Novak je odmah iskoristio tu prednost i došao do prvog seta nakon 38 minuta igre.

Svojim servisom je Zverev otvorio drugi set i došao do vodstva u gemovima ali ni Đoković nije bio nestabilan na svom servisu te se igralo poen za poen u skoro svakom poenu.

Zatim je pri rezultatu 2:2 u drugom setu usledila razmena brejkova. Prvi je osvojio Đoković da bi u svom servis gemu usledio pad u igri te je bez osvojenog poena prepustio gem svom rivalu.

Usledila je tada neverovatna serija Saše Zvereva, rizikovao je, napado, pogađao uglove i linije, izlazio na mreži i tako uspeo da osvoji četiri vezana gema, dva puta oduzme servis Novaku i osvoji drugi set te tako poravna u setovima na 1:1!

Aleksandar Zverev

Odlučujući set počeo nastavkom serije Nemca. Osvojio je brejk, poveo u trećem setu i najavio epsku borbu u ovom polufinalu.

U narednom gemu viđena je neverovatna bitka, najduži gem u meču. Novak je najpre propustio četiri brejk lopte. Nastavio je Zverev sjajno da servira i upravo taj udarac mu je doneo i osvajanje ovog gema i tako poveo sa 0:2. U narednom gemu Novak je ponovo izgubio svoj servis 0:3 za Nemca bilo je u odlučujućem setu.

Novak je seriju Nemca prekinuo tek pri rezultatu 0:4 ali ni to nije donelo preokret.

Pri rezultatu 1:5 servirao je Đoković da ostane u meču ali mu ništa nije polazilo za rukom. Sa lakoćom je Nemac došao do tri meč lopte. Prvu je sapsao Novak ali kod druge nije imao odgovor.

Srpski teniser će se za bronzanu medalju boriti protov Španca Pabla Karenja Buste koji je ranije u toku dana poražen od Rusa Karena Kačanova.

Detaljniji tok meča Đoković - Zverev možete pročitati u nastavku teksta.

ĐOKOVIĆ - ZVEREV 6:1, 3:6

III Set

1:6
SET, MEČ ZVEREV!!! Nije mogao Novak ništa ni na svoj servis. Poražen je i boriće se za treće mesto.
1:5
Sve prolazi Zverevu! Pogađa linije, probija dijagonale! Novak nema odgovor na ovo.
1:4
NOVAK KONAČNO OSVAJA GEM!!! Uspeo je Đoković uz dosta muke da konačno dođe do prvog gema u odlučujućem setu!

0:4
Neodbranjivi su servisi Nemca! Uspeo je Novak da dobaci do 15:30 ali je Nemac ponovo preokrenuo sve u svoju korist.
0:3
Četvrti put za redom Zverev osvaja brejk! Novak je prilično nervozvan.
0:2
Propustio je Novak u ovom gemu čak četiri brejk lopte! Sjajno je servirao Nemac i u ovom gemu i upravo taj udarac mu je doneo i veliko vođstvo.
0:1
NOVI BREJK ZA ZVEREVA!!! Treći servis gem gubi Novak! Nemac vodi u odlučujućem setu.
11:18
Novak je ponovo na terenu! Meč se nastavlja. Počinje treći - odlučujući set!

11:10
Napustio je teren Novak Đoković nakon prvog izubljenog seta na ovom turniru. U toku je pauza zbog vrućine.

II Set

3:6
SET ZA ZVEREVA!!! I u ovom gemu se igralo na razliku. Uspeo je Novak da spasi prvu set loptu Zvereva ali ne i drugu.
3:5
Totalni preokret Zvereva!!! Rizikuje Nemac u svakom poenu i to mu polazi za rukom, oduzima još jedan servis gem Novaku.
3:4
Serija poena za Zvereva! Uspeva ekspresno da se vrati u ovaj set i povede ponovo nemački teniser.
3:3
Loše je ušao u ovaj gem Đoković, omogućio je Zverevu tri brejk lopte. Prvu je iskoristio Nemac i rezultatski se vratio u drugi set.

2:3
BREJK ĐOKOVIĆ!!! Došao je Novak do dve brejk lopte u ovom gemu. Uspeo je Nemac prvu da vrati ali je u sledećem poenu zabio lopticu u mrežu i tako prepustio Đokoviću vođstvo i u drugom setu!
2:2
Sjajan gem! Popustila je koncentracija Zverevu, pobesneo je u jednom trenutku i olupao reket o beton ali ni to mu nije donelo uspeha.
1:2
Stabilan je na servisu Zverev, deluje ofanzivnije nego u prethodnom setu.

1:1
Stigao je Zverev do brejk lopte, kao i uprvom setu, ali je Đoković servis vinerom poništio.
0:1
Zverev otvara druge set svojim servisom i relativno lako osvaja prvi gem!

I Set

6:1
SET ZA ĐOKOVIĆA!!! Asom je Srbin došao do dve set lopte. Prvu je poništio Zverev ali nije imao odgovor na servis Đokovića! Novak as servisom osvaja set.
5:1
JOŠ JEDAN BREJK ZA NOVAKA!!! Popustila je koncentracija Nemcu, greši sve više.
4:1
Sjajnim servisima i prvim asom je Novak došao do dve gem lopte za potvrdu brejka ali ih je poništio Zverev koji je odlučio da napadne. Ipak pogrešio je Nemac na četvrtoj Novakovoj gem loptu i omogućio mu da potvrdi brejk!

3:1
BREJK ĐOKOVIĆ!!!Napadao je Nemac na svoj servis ali je grešio iz forhenda. Izašao je na mrežu i zakucao smeč u mrežu što je Novaku donelo dve brejk lopte. Odmah je prvu iskoristio Đoković.
2:1
OSVAJA NOVAK OVAJ TEŽAK GEM!!! Snažan otpor pruža Zverer! I dalje smo na početku meča a igraju se sve duže razmene. Svaki drugi poen završen je nakon više od 15 prebacivanja, na sreću u Novakovu korist.

1:1
Poravnava Zverev. Pokazuje Nemac da je i njegove oružje sjajan servis kojim je naštetio Đokoviću u ovom gemu.
1:0
Odmah na startu meča Novak je odigrao jedan od najdužih gemova na turniru. Došao je Zverev i do prve brejk lopte ali ju je Đoković sjajnim servisima neutralisao i preokrenuo u svoju korist.