PORAZ U TRI SETA: Odbojkašice Srbije bez finala, Amerikanke prejake

06.08.2021. 05:33
Srbija - SAD
Srbija - SAD / Izvor: Reuters

Ostaje šansa za medalju.

Odbojkašice Srbije nisu uspele da se plasiraju u finale Olimpijskih igara u Tokiju. Izabranice Zorana Terzića su poražene od SAD rezultatom 3:0 (25:19, 25:15, 25:23) posle 80 minuta igre i boriće se za bronzanu medalju protiv poraženog iz duela Brazil – Južna Koreja (petak, 14 časova).

SVE JE ŠOKIRAO U TOKIJU Supruga italijanskog olimpijca ima ŽESTOKO PROVOKATIVNE SLIKE! Zgodna, izazovna i kao on - PO TELU TETOVAŽE (FOTO)

BESAN KAO RIS: Luka Dončić OTKRIO šta se DESILO u polufinalu!

POSLALA KOMPLEKSAŠE U MIŠIJU RUPU: Oglasila se Ivana Španović! Evo šta je rekla o 4. mestu u Tokiju!

Nisu izabranice Zorana Terzića uspele da ponove partiju iz četvrtfinalnog megdana sa Italijom i da odbrane srebro iz Rija od pre pet godina. Nije funkcionisao prijem Srpkinja, a samim tim rivalke su imale mnogo više prostora da se razmahnu.

Nezadrživa je bila Andrea Drjus (17 poena) koja je imala značajnu podršku Džordan Larson (15).

U selekciji Srbije Tijana Bošković je bila usamljena u napadu sa 19 poena, daleko iza nje je bila Mina Popović sa šest.

Meč za treće mesto na programu je u nedelju u dva časa po srednjeevropskom vremenu.

Polufinalni megdan iz Tokija pratili ste u tekstualnom prenosu uživo na Srbiji Danas.

Andrea Drjus
Andrea Drjus / Izvor: Reuters

TREĆI SET

23:25
Amerikanke koriste drugu meč loptu i obezbeđuju plasman u finale Olimpijskih igara. Zasluženo, bile su bolje u ovom meču.
21:22
Poen Boškovićeve, pa greška Amerikanki. Neizvesnost, konačno...
19:22
Šteta, imali smo kontru, ali blok Amerikanki je bio neprelazan.
19:21
Ne predaju se naše devojke, tajm-aut za selekciju SAD.
15:19
Novi tajm-aut traži Zoran Terzić. Možda i poslednja šansa da Srpkinje ostanu u ovom polufinalnom duelu.
12:14
Smanjila je Srbija na samo poen zaostatka (12:13) posle servisa Bjanke Buše, ali Amerikanke ne dozvoljavaju da izjednačimo.
8:12
Kratko je trajala kriza u igri Amerikanki. Tri vezana poena, odličan servis Larsonove i Srbija je ponovo u debljem minusu.
7:8
Tijana Bošković u seriji, Srbija je na minus jedan.
2:7
Sada smo već u problemu, pet poena prednosti za SAD i dva seta viška. Servis Amerikanki je nerešiva enigma za izabranice Zorana Terzića u ovom polufinalu.
1:3
Nezadrživi servisi Endrju Drjus, ponovo Srpkinje dekoncentrisane u odbrani.

DRUGI SET

15:25
Amerikanke su u drugom setu bile još ubedljivije nego u prvom. Srbija je dva seta u minusu, ali nema predaje.
14:21
Andrea Drjus je nezaustavljiva, SAD imaju velkikih sedam poena viška u drugom setu.
12:17
Tajm-aut za Srbiju. Ponovo pad, Amrikanke raznovrsnom igrom lako probijaju našu odbranu.
10:12
Greška Amerikanki, pa blok Tijane Bošković. Vraća se Srbija u igru u drugom setu.
8:12
Raste prednost Amerikanki, nikako da naše devojke pronađu način da ravnopravno pariraju rivalkama.
5:8
Amerikanke su poremetile naš prijem, ponovo su u vođstvu od tri poena.
3:3
Bude se Srpkinje, tri vezana poena za izjednačenje.
0:3
Loš start, rivalke lako stiču tri poena prednosti.

PRVI SET

19:25
Amerikanke dobijaju prvi set prilično ubedljivo.
18:24
Proradio je blok Srbije u finišu seta, dva poena za redom na ovaj način.
14:23
Kola su krenula nizbrdo i nikako da se zaustave.
10:16
Našim odbojkašicama za sada malo toga šta polazi od ruke. Srbija je u debelom minusu u uvodnom setu.