21°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

JOŠ JEDNA MEDALJA! Delfini u finalu posle drame, ni sudije nisu pomogle Špancima

06.08.2021. 12:26 16:06
Srbija Danas/S.Jadranin
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Protiv Grka branimo zlato

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara posle pobede nad selekcijom Španije 10:9.

GRCI PRVI FINALISTI: Potopili Mađare, za zlato sa Srbijom ili Španijom

TERZIĆ: Nisam pametan, nešto je nedostajalo, a ne znam šta

UTUČENA MAJA OGNJENOVIĆ: Krivo mi je, strah je bio opravdan

Delfini su nešto slabije ušli u meč. Španci su imali prednost na poluvremenu, a pred sam kraj treće četvrtine vodili su sa tri razlike.

A onda...U poslednjoj četvrtini ogromna pomoć sudija našem rivalu, što je probudilo veliki inat kod vaterpolista Srbije. Na kraju, maestralan preokret Delfina i plasman u finale, u kom ćemo igrati protiv Grčke, koja je ranije savladala Mađarsku sa 9:6.

Vaterpolisti Srbije u prestonici Japana brane olimpijsko zlato osvojeno u Riju 2016. godine.

Polufinalni susret iz Tokija mogli ste pratiti uživo na Srbiji Danas.

9:8
POBEDA SRBIJE!
9:8
Vodimo!

Filipović za prednost! Pola minuta do kraja.

8:8
Srpski inat

Ni ogromna pomoć sudija ne poamže. Srbija stiže do izjednačenja!

6:8
Sudija grabi ka finalu

Neverovatna odluka rumunskog arbitra koji je pripisao gol Špancima, iako lopta nije bila ni na gol liniji. Burna reakcija našeg golmana na ovako nepravedan postupak.

6:7
Srbija uhvatila priključak

Gol Srbije! Postignut je po isključenju španskog vaterpoliste, koji su sve vreme gledali ka sudiji, a ne u loptu. To su iskoristili naši momci i dali gol. Blista na golu i golman Mitrović.

Počela četvrta četvrtina
5:7
Kraj treće četvrtine

Hobotnica na golu Španije zaustavila je svaki napad srpske reprezentacije. Sistemskim akcijama, stigli su Španci i do "plus tri", ali u samom finiđu deonice uspeli smo da damo gol i uvedemo meč u neizvesnih odlučujućih osam minuta.

4:5
Mreže miruju

Posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, aktuelan je rezultat sa petominutne pauze. Ni jedna ni druga ekipa ne uspevaju da postignu pogodak. Odbrane su zategnute do perfekcije.

Počela treća četvrtina
4:5
Poluvreme

Naši igrači su uspeli da smanje na 3:4, ali su Španci posle dva igrača više ponovo vratili "plus dva". Neverovatno zvuči podatak da smo u većini protivničkih napada igrali bez dvojice isključenih igrača i uspevali da odolimo gotovo svim naletima Španaca. U samom finišu druge četvrtine smanjili smo zaostatak na 4:5.

2:4
Totalni obrt

Besprekornu defanzivu prikazali su vaterpolisti crvene furije u drugoj četvrtini. Dosta promašaja sa naše strane, dok rival u visokom procentu uspeva da realizuje prilike koje mu se ukažu.

2:2
Izjednačenje

Protivnik je prednost smanjio posle velike greške Srbije, kada su izgubili loptu na svojoj polovini. Pogodak za izjednačenje stigao je posle dobrog pozicionog napada Španije.

Počela druga četvrtina

Španci ponovo brži u sprintu.

2:0
Kraj prve deonice

Uspeo je tim Srbije da postigne još jedan gol. Strelac je bio Andrija Prlainović posle lepe akcije. Španci nisu uspeli da dođu do gola iako su u poslednjim sekundama imali čak dva igrača više.

1:0
Kapiten otvorio seriju

Tek posle šest minuta igre postignut je prvi gol. Vodi naš tim pogotkom kapitena Filipa Filipovića. Obe ekipe igraju odličnu odbranu.

0:0
Bez golova

Polovina prve četvrtine je prošla, mreže i dalje miruju. Španci su imali u dva navarata igrača više, ali nisu iskoristili to. Ponovo blista golman Mitrović.  Naši su pokušavali sa distance, ali bezuspešno.