ЈОШ ЈЕДНА МЕДАЉА! Делфини у финалу после драме, ни судије нису помогле Шпанцима

Србија Данас/С.Јадранин
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Против Грка бранимо злато

Ватерполисти Србије пласирали су се у финале Олимпијских игара после победе над селекцијом Шпаније 10:9.

ГРЦИ ПРВИ ФИНАЛИСТИ: Потопили Мађаре, за злато са Србијом или Шпанијом

ТЕРЗИЋ: Нисам паметан, нешто је недостајало, а не знам шта

УТУЧЕНА МАЈА ОГЊЕНОВИЋ: Криво ми је, страх је био оправдан

Делфини су нешто слабије ушли у меч. Шпанци су имали предност на полувремену, а пред сам крај треће четвртине водили су са три разлике.

А онда...У последњој четвртини огромна помоћ судија нашем ривалу, што је пробудило велики инат код ватерполиста Србије. На крају, маестралан преокрет Делфина и пласман у финале, у ком ћемо играти против Грчке, која је раније савладала Мађарску са 9:6.

Ватерполисти Србије у престоници Јапана бране олимпијско злато освојено у Рију 2016. године.

Полуфинални сусрет из Токија могли сте пратити уживо на Србији Данас.

9:8
ПОБЕДА СРБИЈЕ!
9:8
Водимо!

Филиповић за предност! Пола минута до краја.

8:8
Српски инат

Ни огромна помоћ судија не поамже. Србија стиже до изједначења!

6:8
Судија граби ка финалу

Невероватна одлука румунског арбитра који је приписао гол Шпанцима, иако лопта није била ни на гол линији. Бурна реакција нашег голмана на овако неправедан поступак.

6:7
Србија ухватила прикључак

Гол Србије! Постигнут је по искључењу шпанског ватерполисте, који су све време гледали ка судији, а не у лопту. То су искористили наши момци и дали гол. Блиста на голу и голман Митровић.

Почела четврта четвртина
5:7
Крај треће четвртине

Хоботница на голу Шпаније зауставила је сваки напад српске репрезентације. Системским акцијама, стигли су Шпанци и до "плус три", али у самом финиђу деонице успели смо да дамо гол и уведемо меч у неизвесних одлучујућих осам минута.

4:5
Мреже мирују

После пет минута игре у другом полувремену, актуелан је резултат са петоминутне паузе. Ни једна ни друга екипа не успевају да постигну погодак. Одбране су затегнуте до перфекције.

Почела трећа четвртина
4:5
Полувреме

Наши играчи су успели да смање на 3:4, али су Шпанци после два играча више поново вратили "плус два". Невероватно звучи податак да смо у већини противничких напада играли без двојице искључених играча и успевали да одолимо готово свим налетима Шпанаца. У самом финишу друге четвртине смањили смо заостатак на 4:5.

2:4
Тотални обрт

Беспрекорну дефанзиву приказали су ватерполисти црвене фурије у другој четвртини. Доста промашаја са наше стране, док ривал у високом проценту успева да реализује прилике које му се укажу.

2:2
Изједначење

Противник је предност смањио после велике грешке Србије, када су изгубили лопту на својој половини. Погодак за изједначење стигао је после доброг позиционог напада Шпаније.

Почела друга четвртина

Шпанци поново бржи у спринту.

2:0
Крај прве деонице

Успео је тим Србије да постигне још један гол. Стрелац је био Андрија Прлаиновић после лепе акције. Шпанци нису успели да дођу до гола иако су у последњим секундама имали чак два играча више.

1:0
Капитен отворио серију

Тек после шест минута игре постигнут је први гол. Води наш тим поготком капитена Филипа Филиповића. Обе екипе играју одличну одбрану.

0:0
Без голова

Половина прве четвртине је прошла, мреже и даље мирују. Шпанци су имали у два наварата играча више, али нису искористили то. Поново блиста голман Митровић.  Наши су покушавали са дистанце, али безуспешно.