DERBI SUPERLIGE: Lale se spotakle u "Pendiku", slavlje Novog Pazara (FOTO)

26.11.2017. 21:44
VOJVODINA
VOJVODINA / Izvor: Foto: OK Vojvodina

Pobednik je odlučen posle pet setova.

Odbojkaši Vojvodine zabeležili su prvi poraz u Superligi. Poklekli su u derbiju 6. kola, u Novom Pazaru, posle pet setova.

Vojvodina
Vojvodina / Izvor: Foto: OK Vojvodina

Domaćin je i mnogo bolje ušao u meč, poveo na samom startu, dok Novosađani nisu mogli da pronađu igru i umire rivala. Ni promena dizača nije pomogla gostima, a greške su samo dodatno protivniku olakšale posao da prvi set rutinski završi.

Probudili su se crveno-beli u drugom delu susreta, ali su Novopazarci na polovini seta bežali poen, dva, ili tri. Tada je, tražeći najbolje rešenje, trener Osmankač napravio izmenu i umesto Vučićevića uveo Perića. Vojvodina je izjednačila, a onda i okrenula i došla do set lopte kod rezultata 25:24. Propustili su priliku Novosađani, a domaćin je ovaj deo susreta ipak rešio u svoju korist 27:25.

SRBIJA PRED NOVIM ISPITOM: Đorđević spremio recept za Gruziju (FOTO)

Treći set počela je Vojvodina sa nešto izmenjenom postavom, zaigrali su Todorović, Perić, na prijemu Mehić i Vemić, Simić, Stevanović i libero Peković. Kod rezultata 12:10 za Vojvodinu umesto Perića zaigrao je Kujundžić i ispostavilo se da je to bila dobitna kombinacija i Lale su smanjile na 2:1 u setovima.

Takav odnos snaga bio je i u četvrtom setu. Novosađani su manje grešili, smirili prijem, igrali mnogo bolje u odbrani i bili konkretniji u napadu, izjednačili su na 2:2, ali su u taj-breku posustali. Negde do sredine igralo se poen za poen, ali su posle 8:8 Novopazarci dobrim blokom i napadom napravili seriju i rešili pitanje pobednika.

NOVI PAZAR – VOJVODINA 3:2 (25:16, 27:25, 16:25, 18:25, 15:10)

Novi Pazar: SD „Pendik“. Gledalaca: 1000. Sudije: Janković i Popović.

NOVI PAZAR: Vukašinović 16, Sretenović, Polomac 9, Zatrić, , Daca 5, Bekrić, Zuković, Božović, Radosavljević 17, Vilimanović 4, Prušević, Hamzagić 24.

VOJVODINA: Simić 17, Vučićević 3, Bajandić, Stevanović 10, Vemić 6, Kujundžić 17, Mehić 13, Radović, Todorović, Rudić, Perić 3.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.