ДЕРБИ СУПЕРЛИГЕ: Лале се спотакле у "Пендику", славље Новог Пазара (ФОТО)

26.11.2017. 21:44
VOJVODINA
ВОЈВОДИНА / Извор: Фото: ОК Војводина

Победник је одлучен после пет сетова.

Одбојкаши Војводине забележили су први пораз у Суперлиги. Поклекли су у дербију 6. кола, у Новом Пазару, после пет сетова.

Vojvodina
Војводина / Извор: Фото: ОК Војводина

Домаћин је и много боље ушао у меч, повео на самом старту, док Новосађани нису могли да пронађу игру и умире ривала. Ни промена дизача није помогла гостима, а грешке су само додатно противнику олакшале посао да први сет рутински заврши.

Пробудили су се црвено-бели у другом делу сусрета, али су Новопазарци на половини сета бежали поен, два, или три. Тада је, тражећи најбоље решење, тренер Османкач направио измену и уместо Вучићевића увео Перића. Војводина је изједначила, а онда и окренула и дошла до сет лопте код резултата 25:24. Пропустили су прилику Новосађани, а домаћин је овај део сусрета ипак решио у своју корист 27:25.

СРБИЈА ПРЕД НОВИМ ИСПИТОМ: Ђорђевић спремио рецепт за Грузију (ФОТО)

Трећи сет почела је Војводина са нешто измењеном поставом, заиграли су Тодоровић, Перић, на пријему Мехић и Вемић, Симић, Стевановић и либеро Пековић. Код резултата 12:10 за Војводину уместо Перића заиграо је Кујунџић и испоставило се да је то била добитна комбинација и Лале су смањиле на 2:1 у сетовима.

Такав однос снага био је и у четвртом сету. Новосађани су мање грешили, смирили пријем, играли много боље у одбрани и били конкретнији у нападу, изједначили су на 2:2, али су у тај-бреку посустали. Негде до средине играло се поен за поен, али су после 8:8 Новопазарци добрим блоком и нападом направили серију и решили питање победника.

НОВИ ПАЗАР – ВОЈВОДИНА 3:2 (25:16, 27:25, 16:25, 18:25, 15:10)

Нови Пазар: СД „Пендик“. Гледалаца: 1000. Судије: Јанковић и Поповић.

НОВИ ПАЗАР: Вукашиновић 16, Сретеновић, Поломац 9, Затрић, , Даца 5, Бекрић, Зуковић, Божовић, Радосављевић 17, Вилимановић 4, Прушевић, Хамзагић 24.

ВОЈВОДИНА: Симић 17, Вучићевић 3, Бајандић, Стевановић 10, Вемић 6, Кујунџић 17, Мехић 13, Радовић, Тодоровић, Рудић, Перић 3.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.