Domaćin ostao uplakan: Švedskoj bronza i viza za Olimpijske igre

28.01.2024. 17:08
Rukometna reprezentacija Švedske
Rukometna reprezentacija Švedske / Izvor: Profimedia

Finalisti je već ranije čekirali.

Rukometaši Švedske osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su u meču za treće mesto pobedili domaćina Nemačku sa 34:31 i tako obezbedili učešće na Olimpijskim igrama.

Partizan predstavio dresove za predstojeću sezonu: Jedan detalj SVIMA upao u oko (FOTO)Partizan

Odabran najbolji tim Evropskog prvenstva u rukometurukomet

Odabran najbolji tim Evropskog prvenstva u rukometu

SMRT ILI RENESANSA SRPSKOG RUKOMETA: Dobijen brutalno težak protivnik u baražu za SPrukometna reprezentacija Srbije

Mnogo bolji start utakmice su imali Šveđani koji su hteli da i ovo prvenstvo Evrope završe sa medaljom, ali i bronza iz Kelna donosi put u Pariz.

Rasla je prednost Švedske brzo u prvih deset minuta prvog dela igre. Nije prošlo ni pola prvog poluvremena, a Šveđani su imali tri gola razlike. Nemci nisu mogli da se oporave od toga, nisu mogli da spuste prednost ispod tri gola prednosti, a razlika Švedske je do išla čak do +7 i to u dva navrata. Prvi deo igre je završen sa šest golova prednosti 18:12.

U drugom poluvremenu su Nemci bili u naletu, mogli su da se vrate i poslednjim atomima snage su uspeli da smanje prednost Švedske na svega jedan gol. Međutim u tim trenucima kada su Nemci možda mogli da preokrenu rezultat, razbranio se Palička koji je branio u bitnim trenucima i tako sačuvao prednost svom timu, koji je došao do pobede rezultatom 34:31.