FINALE PLEJ-OFA SUPERLIGE: Partizan PREGAZIO šampiona!

05.04.2021. 22:31
Bojan Janić i odbojkaši Partizana
Bojan Janić i odbojkaši Partizana / Izvor: MN Press

Ubedljivo.

Odbojkaši Partizana pobedili su u drugoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije ekipu Vojvodine u Beogradu sa 3:1 (25:14, 18:25, 25:23, 25:23) i izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

NEZAPAMĆENA TRAGEDIJA: Kik-bokser PREMINUO posle prvog udarca u ringu! Imao je samo 25 godina (VIDEO)

NOVI SELEKTOR LAVICA SAOPŠTIO PRELIMINARNI SPISAK: Srpkinje sa OVIM igračicama NAPADAJU Slovačku

CEO SVET JE OVO ČEKAO: Nganu OBJAVIO kada će biti REVANŠ sa Miočićem!

Iako se činilo da će srpski šampion posle ubedljivog i ekspresnog trijumfa u prvom meču, u Spensu, rutinski odbraniti titulu, igrači u crno-belim dresovima nisu tako mislili.

U potpunosti su nadigrali Novosađane, pokazavši da nisu "zalutali" u finale prvenstva Srbije.

Partizan je od starta krenuo silovito, konstantno podizao prednost na semaforu i ekspresnno osvojio prvi set (25:14). Stekli su crno-beli početnu prednost i mogao se očekivati odgovor Novosađana. Nisu crno-beli zadržali nivo igre iz prvog seta, Lale su to znale da iskoriste i relativno lako kaznile Parni valjak, osvojivši prvi, ispostavilo se i jedini set.

Daleko veća borba i neizvesnost viđeni su u trećem i četvrtom setu. Crno-beli su okrenuli rivala u završnici trećeg seta, vezali tri poena i dobrim servisima došli u novo vođstvo. Prva polovina četvrtog seta pripala je gostima, da bi se u nastavku situacija u potpunosti okrenula u korist domaćina. Igrači Partizana su bili odlučniji i inspirisaniji, a prednjačio je sjajni Milan Pepić. Vojvodina je konstantno jurila prednost domaćina, ali nije uspela da je dostigne.

Crno-bele je do prve pobede u seriji vodio Milan Pepić, osvojivši čak 33 poena. Lazar Marinović je doprineo trijumfu sa 15, a Lazar Koprivica sa 12 poena. U poraženom sastavu, najefikasniji je bio Boris Buša sa 17 poena, a jedan manje dodao je Pavle Perić. Treći meč finala igraće se 8. aprila, u Novom Sadu.

PARTIZAN – VOJVODINA 3:1 (25:14, 18:25, 25:23, 25:23)

Sudije: Tomislav Popović, Robert Leko.

PARTIZAN: Mandić, Arsenoski, Marinović 15, Lekić 6, Koprivica 12, Huzejrović, Janković 5, Stašević, Mladenović, Cvetković, Petrović, Pepić 33, Marinović, Janić.

VOJVODINA: Simić 6, Brborić, Čubrilo, Bajandić 12, Kovačević 2, Negić, Mašulović 8, Bošnjak, Buša 17, Blagojević, Prišić, Todorović 1, Rudić 1, Perić 16.

Pogledajte kako izgleda Melodi Penjalver, manekenka koja se dopada Nejmaru.