GOTOVO JE SVETSKO PRVENSTVO: U finalu "PAO" revanš za meč od pre dve godine

17.12.2023. 21:22
Ženska rukometna reprezentacija Francuske
Ženska rukometna reprezentacija Francuske / Izvor: Profimedia

Ranije je Danska osvojila bronzu.

Rukometašice Francuske su savladale Norvešku sa 31:28 (20:17) u finalu Svetskog prvenstva u Danskoj i tako i,ms e revanširale za poraz u duelu za zlato od pre dve godine na planetarnom šampionatu u Španiji.

Danska posle mnogo muka stigla do bronze na Svetskom prvenstvuŽenska rukometna reprezentacija Danske

Danska posle mnogo muka stigla do bronze na Svetskom prvenstvu

Ne nasedajte! Ivana Španović morala da se oglasi i SVE JE RAZJASNILAIvana Španović

Ne nasedajte! Ivana Španović morala da se oglasi i SVE JE RAZJASNILA

TIJANA BOŠKOVIĆ PONOVO NA KROVU SVETA: Srpkinja predvodila Ezačibaši do titule!Tijana Bošković

TIJANA BOŠKOVIĆ PONOVO NA KROVU SVETA: Srpkinja predvodila Ezačibaši do titule!

Najefikasnije u sastavu Francuske bile su Grenvo i Horasek sa po pet, Kanor i Valentini sa po četiri, Minko je postigla tri gola. Kod Norveške, Merk je postigla osam, Oftedal šest, Reištad pet golova.

Norveška je nešto bolje počela finale, imala je dva puta po dva gola prednosti, ali je Francuska je na poluvremenu imalla plus tri (20:17).

U nastavku meča, Norveška je stigla do 25:26, a Francuska odbila nalet rivala, stekla četiri gola prednosti – 29:25. Norveška je stigla do 28:30, na nešto više od dva minuta pre kraja, ali je Grenvo na isteku napada pogodila za 31:28.

Ranije je domaćin Danska osovjila bronzu pobedivši Švedsku sa 28:27. U borbi za peto mesto, Holandija je slavila protiv Nemačke sa 30:26, dok je Crna Gora stigla do pozicije sedam trijumfom nad Češkom od 28:24.