ГОТОВО ЈЕ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: У финалу "ПАО" реванш за меч од пре две године

17.12.2023. 21:22
Ženska rukometna reprezentacija Francuske
Женска рукометна репрезентација Француске / Извор: Профимедиа

Раније је Данска освојила бронзу.

Рукометашице Француске су савладале Норвешку са 31:28 (20:17) у финалу Светског првенства у Данској и тако и,мс е реванширале за пораз у дуелу за злато од пре две године на планетарном шампионату у Шпанији.

Данска после много мука стигла до бронзе на Светском првенствуŽenska rukometna reprezentacija Danske

Данска после много мука стигла до бронзе на Светском првенству

Не наседајте! Ивана Шпановић морала да се огласи и СВЕ ЈЕ РАЗЈАСНИЛАIvana Å panović

Не наседајте! Ивана Шпановић морала да се огласи и СВЕ ЈЕ РАЗЈАСНИЛА

ТИЈАНА БОШКОВИЋ ПОНОВО НА КРОВУ СВЕТА: Српкиња предводила Езачибаши до титуле!Tijana BoÅ¡ković

ТИЈАНА БОШКОВИЋ ПОНОВО НА КРОВУ СВЕТА: Српкиња предводила Езачибаши до титуле!

Најефикасније у саставу Француске биле су Гренво и Хорасек са по пет, Канор и Валентини са по четири, Минко је постигла три гола. Код Норвешке, Мерк је постигла осам, Офтедал шест, Реиштад пет голова.

Норвешка је нешто боље почела финале, имала је два пута по два гола предности, али је Француска је на полувремену imalla плус три (20:17).

У наставку меча, Норвешка је стигла до 25:26, а Француска одбила налет ривала, стекла четири гола предности – 29:25. Норвешка је стигла до 28:30, на нешто више од два минута пре краја, али је Гренво на истеку напада погодила за 31:28.

Раније је домаћин Данска осовјила бронзу победивши Шведску са 28:27. У борби за пето место, Холандија је славила против Немачке са 30:26, док је Црна Гора стигла до позиције седам тријумфом над Чешком од 28:24.