21°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

ITALIJANI ODBRANILI TITULU: Novi Beograd poražen posle peteraca, Pro Reko 10. put šampion Evrope (VIDEO)

04.06.2022. 21:08
VK Pro Reko
VK Pro Reko / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić

Mandić i Jakšić promašili u penal seriji.

Vaterpolisti Pro Reka odbranili su titulu šampiona Evrope na fajnal-ejtu održanom u Beogradu pošto su u finalu pred punim tribinama bazena ''11. april'' savladali Novi Beograd posle boljeg izvođenja peteraca 17:16 (4:4, 2:1, 5:4, 2:4, 3:4) i takjo sovjili jublarnu 10. evropsku krunu.

ZAPALI LETO SA 10 MILIONA

BREŠIN OTPOR TRAJAO DVE ČETVRTINE: Ferencvaroš osvojio treće mesto u Beogradu

VN KATALONIJE: Espargaro najbrži u kvalifikacijama

Kao što je i bilo očekivano, bio je vrlo neizvestan meč dve najbolje ekipe u Evropi. Novi Beograd je u većem delu meča bio u vođstvu, poivremeno i sa po dva gola prednosti, ali je italijanski velikan uvek uspevao da se vrati i stigne do egala. Tako je bilo i u poslednjoj četvrtini u koju je Novi Beograd ušao sa dva gola prenodsti 11:9, ali je branilac titule preko Jangera uspeo da stigne do izjednačenja. Nikola Jakšić je na ulasku u poslednji minut doveo ponovo Novi Beograd u vođstvo, da bi Zalanki 12 sekundi pre kraja doneo izjednačenje Pro Reku. Mandić je pokušao da donese pobedu Novom Beogradu, ali je njegov udarac odbranio Di Fulvio pa je odluka o šampionu morala da padne polse peteraca.

Dobro je Novi Beograd počeo peterce pošto je precizan bio Rašović, da bi Mandić u drugoj seriji promašio. Jangerov šut je završio na prečki u četvrtoj seriji i ponovo se krenulo od nule, ali je u šestoj seriji i Jakšić pogodio prečku pa je Zalanki pogotkom doneo titulu Pro Reku. Đorđo Zalanki je bio najefikasniji u Pro Reku sa pet golova, dok je Aron Janger postigao četiri. Nikola Jakšić je sa šest golova predvodio Novi Beograd, dok je Strahinja Rašović postigao tri.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca