ИТАЛИЈАНИ ОДБРАНИЛИ ТИТУЛУ: Нови Београд поражен после петераца, Про Реко 10. пут шампион Европе (ВИДЕО)

04.06.2022. 21:08
VK Pro Reko
ВК Про Реко / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић

Мандић и Јакшић промашили у пенал серији.

Ватерполисти Про Река одбранили су титулу шампиона Европе на фајнал-ејту одржаном у Београду пошто су у финалу пред пуним трибинама базена ''11. април'' савладали Нови Београд после бољег извођења петераца 17:16 (4:4, 2:1, 5:4, 2:4, 3:4) и такјо совјили јубларну 10. европску круну.

ЗАПАЛИ ЛЕТО СА 10 МИЛИОНА

БРЕШИН ОТПОР ТРАЈАО ДВЕ ЧЕТВРТИНЕ: Ференцварош освојио треће место у Београду

ВН КАТАЛОНИЈЕ: Еспаргаро најбржи у квалификацијама

Као што је и било очекивано, био је врло неизвестан меч две најбоље екипе у Европи. Нови Београд је у већем делу меча био у вођству, поивремено и са по два гола предности, али је италијански великан увек успевао да се врати и стигне до егала. Тако је било и у последњој четвртини у коју је Нови Београд ушао са два гола пренодсти 11:9, али је бранилац титуле преко Јангера успео да стигне до изједначења. Никола Јакшић је на уласку у последњи минут довео поново Нови Београд у вођство, да би Заланки 12 секунди пре краја донео изједначење Про Реку. Мандић је покушао да донесе победу Новом Београду, али је његов ударац одбранио Ди Фулвио па је одлука о шампиону морала да падне полсе петераца.

Добро је Нови Београд почео петерце пошто је прецизан био Рашовић, да би Мандић у другој серији промашио. Јангеров шут је завршио на пречки у четвртој серији и поново се кренуло од нуле, али је у шестој серији и Јакшић погодио пречку па је Заланки поготком донео титулу Про Реку. Ђорђо Заланки је био најефикаснији у Про Реку са пет голова, док је Арон Јангер постигао четири. Никола Јакшић је са шест голова предводио Нови Београд, док је Страхиња Рашовић постигао три.

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца