KATASTROFA: Nina Radovanović na BIZARAN način ostala bez norme za OI

08.03.2024. 15:18
Nina Radovanović
Nina Radovanović / Izvor: Profimedia

Ispala je i Milena Matović.

Srpska bokserka Nina Radovanović nije uspela da izbori plasman na druge uzastopne Olimpijske igre. Razlog je katastrofalan. Ona je u kategoriji do 50 kg, izgubila je od Hanan Naser iz Jordana službenim rezultatom bez borbe, jer nije stigala na merenje! Pored nje i u meču velter kategorije (do 66 kg) Milena Matovićeva poražena je na poene (4:1) od Ukrajinke Anastasije Černokolenko, tako da je i ona izgubila šansu da na ovom turniru osvoji normu za Pariz.

ON JE NEUNIŠTIV: Tajson zakazao meč sa 30 godina MLAĐIM Jutjuberom!Majk Tajson

ON JE NEUNIŠTIV: Tajson zakazao meč sa 30 godina MLAĐIM Jutjuberom!

SVI SU SE ZALEDILI: Pridržala se za stativu i srušila se usred utakmice (FOTO)Katrin Lunde

SVI SU SE ZALEDILI: Pridržala se za stativu i srušila se usred utakmice (FOTO)

VELIKI USPEH SESTARA ARUNOVIĆ: Medalja na Evropskom prvenstvu podsticaj pred Olimpijske IgreZorana Arunović i Jelena Arunović

- Nema dovoljno reči da opišem kako se osećam. Rasplakala sam se pred delegatom turnira, pošto mi je preneo da je merenje završeno i da su pravila jasna - rekla je Nina Radovanović, a preneo Sport klub.

Ispričala je i kako se dogodilo da zakasni na zvanično merenje.

- Nismo obavešteni o promeni, a trebalo je. Stigli smo na vreme na mesto gde sam se merila pred moju prvu borbu. Tamo smo zatekli zatvorena vrata dvorane. Shvatili smo da nešto nije u redu. Odmah smo pozvali naše prijatelje iz italijanske reprezentacije, koji su nam rekli da je merenje u jednom od hotela, a ne u takmičarskoj dvorani, gde sam pre neki dan obavila merenje.

Ninin suprug i trener, Darko Radovanović, dopunio je priču:

- Uključili smo GPS navigaciju i shvatili da je taj hotel udaljen 22 kilometra od takmičarske dvorane. Odmah smo se našim automobilom uputili tamo, nažalost, stigli smo dva minuta posle isteka zvaničnog perioda za merenje takmičara.

Srbija ima još četvoro predstavnika u takmičenju. U subotu 9. marta, u ring će Sara Ćirković (do 54 kg), Aleksej Šendrik (do 63,5 kg), Sadam Magomedov (do 92 kg) i Dušan Veletić (+92 kg).

Turnir u Tajlandu će biti poslednji za one koji nisu izborili vizu.

Natalija Šadrina (do 60 kg) i Vahid Abasov (do 71 kg), ruski takmičari sa srpskim pasošima, osvojili su prve dve olimpijske vize u boksu za selekciju Srbije prošle godine na Evropskim igrama u Poljskoj.