КАТАСТРОФА: Нина Радовановић на БИЗАРАН начин остала без норме за ОИ

08.03.2024. 15:18
Nina Radovanović
Нина Радовановић / Извор: Профимедиа

Испала је и Милена Матовић.

Српска боксерка Нина Радовановић није успела да избори пласман на друге узастопне Олимпијске игре. Разлог је катастрофалан. Она је у категорији до 50 кг, изгубила је од Ханан Насер из Јордана службеним резултатом без борбе, јер није стигала на мерење! Поред ње и у мечу велтер категорије (до 66 кг) Милена Матовићева поражена је на поене (4:1) од Украјинке Анастасије Черноколенко, тако да је и она изгубила шансу да на овом турниру освоји норму за Париз.

ОН ЈЕ НЕУНИШТИВ: Тајсон заказао меч са 30 година МЛАЂИМ Јутјубером!Majk Tajson

ОН ЈЕ НЕУНИШТИВ: Тајсон заказао меч са 30 година МЛАЂИМ Јутјубером!

СВИ СУ СЕ ЗАЛЕДИЛИ: Придржала се за стативу и срушила се усред утакмице (ФОТО)Katrin Lunde

СВИ СУ СЕ ЗАЛЕДИЛИ: Придржала се за стативу и срушила се усред утакмице (ФОТО)

ВЕЛИКИ УСПЕХ СЕСТАРА АРУНОВИЋ: Медаља на Европском првенству подстицај пред Олимпијске ИгреZorana Arunović i Jelena Arunović

- Нема довољно речи да опишем како се осећам. Расплакала сам се пред делегатом турнира, пошто ми је пренео да је мерење завршено и да су правила јасна - рекла је Нина Радовановић, а пренео Спорт клуб.

Испричала је и како се догодило да закасни на званично мерење.

- Нисмо обавештени о промени, а требало је. Стигли смо на време на место где сам се мерила пред моју прву борбу. Тамо смо затекли затворена врата дворане. Схватили смо да нешто није у реду. Одмах смо позвали наше пријатеље из италијанске репрезентације, који су нам рекли да је мерење у једном од хотела, а не у такмичарској дворани, где сам пре неки дан обавила мерење.

Нинин супруг и тренер, Дарко Радовановић, допунио је причу:

- Укључили смо ГПС навигацију и схватили да је тај хотел удаљен 22 километра од такмичарске дворане. Одмах смо се нашим аутомобилом упутили тамо, нажалост, стигли смо два минута после истека званичног периода за мерење такмичара.

Србија има још четворо представника у такмичењу. У суботу 9. марта, у ринг ће Сара Ћирковић (до 54 кг), Алексеј Шендрик (до 63,5 кг), Садам Магомедов (до 92 кг) и Душан Велетић ( 92 кг).

Турнир у Тајланду ће бити последњи за оне који нису изборили визу.

Наталија Шадрина (до 60 кг) и Вахид Абасов (до 71 кг), руски такмичари са српским пасошима, освојили су прве две олимпијске визе у боксу за селекцију Србије прошле године на Европским играма у Пољској.