KVALIFIKACIJE ZA EP: Orlovi opet bez pobede (FOTO)

28.10.2018. 14:59
Nenad Peruničić
Nenad Peruničić / Izvor: MN Press

Meč je odigran u Cugu.

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020 od domaćina Švajcarske, sa 29:24. U sredu, u Zrenjaninu protiv Belgije bilo je nerešeno (27:27), tako da su Orlovi ove kvalifikacije počeli loše. U grupi je još i nacionalni tim Hrvatske sa kojim će se Orlovi sastati u aprilu sledeće godine.

SUPERLIGA: Nova pobeda za šampiona

ČELENDŽER LIODŽO: Kecmanović bez titule u Kini

Odlično je startovao tim Nenada Peruničića, iako nekompletan sa Darkom Đukićem u ulozi desnog beka. Dobro je srpski napad poveo Miljan Pušica, uz Zorana Nikolića i Nemanju Ilića, najraspoloženiji u uvodnom delu meča. Vođstvo Orlova 5:2 pratio je tajm-aut klupe domaćih posle koga dolazi do preokreta. Andi Šmid uz Alena Miloševića uspešno vodi napad Švajcaraca do vođstvo 10:7. Odbrane Vladimira Cupare vratile su Srbiju u egal do kraja prvog poluvremena (12:11).

Odlična rola Nemanje Ilića i Bogdana Radivojevića na startu drugog dela (16:15) dovela je do napada za nerešeno u 38. minutu. Povreda nosa Lazara Kukića koga je laktom nekažnjeno udario pivotmen domaćih Majster, poremetila je igru u napadu Srbije, ali i fokus srpskih igrača. Serijom 6:1 koju su predvodili Rubin i Šmid, Švajcarci su otišli na 22:16 u 46. minutu. Sa oslabljenom bekovskom linijom, snage za povratak nije bilo. Bogdan Radivojević je uz Nemanju Ilića i Vladimira Cuparu bio raspoložen u samoj završnici postigavši pet od svojih sedam golova u poslednjih 15 minuta.

Meč u Cugu uživo je gledalo oko 4.000 navijača, od kojih 700 srpskih.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.