KVALIFIKACIJE ZA EP: Orlovi silni na startu (FOTO)

03.11.2016. 21:35
Rukometaši Srbije
Rukometaši Srbije / Izvor: MN Press
Srbija bolja od Poljske u Gdanjsku.

Novi selektor i novi početak rukometne reprezentacije Srbije. I to kakav. Srbija je na gostovanju u Poljskoj, pred 10.000 bučnih navijača u Ergo areni u Gdanjsku, savladala domaću selekciju sa 32:37 (14:20) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018.

Bila je ovo jedna od najboljih utakmica reprezentacije u poslednjih nekoliko godina, a već se vidi i selektorski pečat Jovice Cvetkovića. U prvom poluvremenu viđena je igra iz udžbenika u kojem su Orlovi u jednom trenutku imali i prednost od osam golova (11:3), ali su Poljaci ipak uspeli da da odu na veliki odmor sa nešto podnošljivijim zaostatkom.

U nastavku Srbija je pametnom igrom uspela da sačuva prednost iz prvog poluvremena i na najbolji mogući način počne kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će igrati u Hrvatskoj 2018.

Najbolji strelci u Srbiji bili su Petar Nenadić sa 10 pogodaka, dok su Rastko Stojković i Nemanja Zelenović postigli po sedam. Darko Đukić dao je šest golova. U redovima domaćina istakao se Karl Bilecki sa šest golova, dok je četiri dao Mihal Dašek.

Naredni meč u kvalifikacijama Orlovi igraju u nedelju u Nišu protiv reprezentacije Belorusije.

POLJSKA – SRBIJA 32:37 (14:20)

POLJSKA: Vizomirski, Šmal, Bilecki 6, Gebala 5, Dašek 4, Lijevski 3, Jahlevski 3, Nogovski 2, Ližva 2, Kus 2, Pržibilski 2, Daćko 1, Jurkevič 1, Spržak 1, Gerak.

SRBIJA: Milić, Arsić , Nenadić 10, Đukić 7, Stojković 7, Zelenović 6, Ilić 3, Šešum 3, Abutović 1, Marković, Rnić, Radivojević.