КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Орлови силни на старту (ФОТО)

03.11.2016. 21:35
Rukometaši Srbije
Рукометаши Србије / Извор: МН Press

Србија боља од Пољске у Гдањску.

Нови селектор и нови почетак рукометне репрезентације Србије. И то какав. Србија је на гостовању у Пољској, пред 10.000 бучних навијача у Ерго арени у Гдањску, савладала домаћу селекцију са 32:37 (14:20) у првом колу квалификација за Европско првенство 2018.

Била је ово једна од најбољих утакмица репрезентације у последњих неколико година, а већ се види и селекторски печат Јовице Цветковића. У првом полувремену виђена је игра из уџбеника у којем су Орлови у једном тренутку имали и предност од осам голова (11:3), али су Пољаци ипак успели да да оду на велики одмор са нешто подношљивијим заостатком.

У наставку Србија је паметном игром успела да сачува предност из првог полувремена и на најбољи могући начин почне квалификације за Европско првенство које ће играти у Хрватској 2018.

Најбољи стрелци у Србији били су Петар Ненадић са 10 погодака, док су Растко Стојковић и Немања Зеленовић постигли по седам. Дарко Ђукић дао је шест голова. У редовима домаћина истакао се Карл Билецки са шест голова, док је четири дао Михал Дашек.

Наредни меч у квалификацијама Орлови играју у недељу у Нишу против репрезентације Белорусије.

ПОЉСКА – СРБИЈА 32:37 (14:20)

ПОЉСКА: Визомирски, Шмал, Билецки 6, Гебала 5, Дашек 4, Лијевски 3, Јахлевски 3, Ноговски 2, Лижва 2, Кус 2, Пржибилски 2, Даћко 1, Јуркевич 1, Спржак 1, Герак.

СРБИЈА: Милић, Арсић , Ненадић 10, Ђукић 7, Стојковић 7, Зеленовић 6, Илић 3, Шешум 3, Абутовић 1, Марковић, Рнић, Радивојевић.