Srbija Danas/RSS
RK Metaloplastika
RK Metaloplastika / Izvor: Foto: RSS

Posle produžetaka.

Rukometaši Metaloplastike pobedili su Vojvodinu rezultatom 29:28 posle produžetaka u Leskovcu i osvojili nacionalni Kup koji nosi ime po prof. dr Branislavu Pokrajcu.

Iako je i posle prvog produžetka rezultat glasio 27:27, dva vezana gola Metaloplastike početkom drugog produžetka, nakon kojih je Darko Arsić bio siguran na golu i odbranio sedmerac Vojvodini, bili su ključni momenti koji su prelomili utakmicu i doveli Metaloplastiku do trofeja.

BRAVO, MILICE! Bronza za Srbiju u Antaliji

JANKOVIĆ OPTIMISTA PRED ZAVRŠNI TURNIR: Idemo da odbranimo trofej

ĐERONA PRELOMIO: Ovo je spisak rukometaša za mečeve sa Slovenijom

Iako je Vojvodina sigurnije ušla u utakmicu i povela sa 4:1, usledila je odlična igra Metaloplastike koja je do sredine prvog dela igre uspela da preokrene rezultat i povede sa dva gola razlike (6:8), a zatim bila i u izglednoj prilici da uveća prednost. Šapčani su preuzeli kontrolu nad utakmicom protiv favorizovane Vojvodine koja u tim trenucima nije uspevala da pruži prepoznatljivu igru. Metaloplastiku je predvodio Mohamed Azis koji je lako nalazio put do gola Vojvodine uz sigurnog Darka Arsića na golu Šapčana. Novosađani uspevaju do isteka prvog dela igre da povrate koncentraciju i u završnici poluvremena da izjednače, ali Metaloplastika na odmor odlazi sa golom prednosti (12:13).

Od starta drugog dela igre Šapčani su bili ubedljivi i pre svega kontranapadima prvi put dolaze do prednosti od četiri gola u četrdesetom minutu (15:19). Igrali su izabranici Miodraga Kažića puni samopuzdanja, ali Vojvodina nije želela da olako prepusti pobedu protivniku. Niz grešaka u napadu Metaloplastike, a zatim i bolje izdanje izabranika Borisa Rojevića ponovo je unelo neizvesnost u meč pet minuta do isteka regularnog dela utakmice Novosađani su poveli sa 24:23. Jovica Nikolić je izuzetnom serijom uspeo da vrati svoju ekipu u igru i tako odgovori raspucanim Mohamedu Azisu i Vojislavu Brajoviću sa druge strane. Metaloplastika je uspela da povrati prednost u dramatičnoj završnici (24:25), odlični Arsić zatim beleži desetu intervenciju i pruža priliku ekipi da reši meč. Šapčani u tim trenucima ostaju bez pomoći Vojislava Brajovića,koji je zbog povrede morao da napusti teren, a pogodak Jovice Nikolića na isteku šezdesetog minuta odvodi utakmicu u produžetke. Nerešeno je i bilo i posle prvih pet minuta nadoknade, ali su Šapčani sjajno ušli u drugi produžetak, stekli dva gola prednosti i uz sigurnog čuvara mreže Arsića rešili pitanje pobednika.

FINALE KUPA PROF. DR BRANISLAV POKRAJAC

RK VOJVODINA – RK METALOPLASTIKA 28:29 (25:25; 12:13)

RK VOJVODINA: Šijan , Kurteš, Milić 1, Pribak 3, Ocvirk 7 , Verkić, Žmavc 1, Milenković , Rađenović 2, Ratković 1, Tomić 2, Nikolić 7, Rogan , Kljajić 4, Bunjevčević, Bedoui.

RK METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 1, Jevtić 1, N. Milovanović , Ćosić, Srdanović 4, Mirković, F. Milovanović, Mohamed Azis 9, Ivanić, Arsić, Terzić, Brajović 7, Milenković 3, Mešter 1, Dakić 3.

Najefikasniji u redovima Metaloplastike bili su Aidi Mohamed Azis sa devet pogodaka i Vojislav Brajović sa sedam, dok su se u ekipi Vojvodine po sedam puta u strelce upisali Gregor Ocvirk i Jovica Nikolić.

Za najboljeg golmana finalnog turnira Kupa prof. dr Branislav Pokrajac 2022 proglašen je Darko Arsić, čuvar mreže Metaloplastike, dok je priznanje za najboljeg igrača otišlo u ruke Vojislava Brajovića.