Србија Danas/RSS
RK Metaloplastika
РК Металопластика / Извор: Фото: RSS

После продужетака.

Рукометаши Металопластике победили су Војводину резултатом 29:28 после продужетака у Лесковцу и освојили национални Куп који носи име по проф. др Браниславу Покрајцу.

Иако је и после првог продужетка резултат гласио 27:27, два везана гола Металопластике почетком другог продужетка, након којих је Дарко Арсић био сигуран на голу и одбранио седмерац Војводини, били су кључни моменти који су преломили утакмицу и довели Металопластику до трофеја.

БРАВО, МИЛИЦЕ! Бронза за Србију у Анталији

ЈАНКОВИЋ ОПТИМИСТА ПРЕД ЗАВРШНИ ТУРНИР: Идемо да одбранимо трофеј

ЂЕРОНА ПРЕЛОМИО: Ово је списак рукометаша за мечеве са Словенијом

Иако је Војводина сигурније ушла у утакмицу и повела са 4:1, уследила је одлична игра Металопластике која је до средине првог дела игре успела да преокрене резултат и поведе са два гола разлике (6:8), а затим била и у изгледној прилици да увећа предност. Шапчани су преузели контролу над утакмицом против фаворизоване Војводине која у тим тренуцима није успевала да пружи препознатљиву игру. Металопластику је предводио Мохамед Азис који је лако налазио пут до гола Војводине уз сигурног Дарка Арсића на голу Шапчана. Новосађани успевају до истека првог дела игре да поврате концентрацију и у завршници полувремена да изједначе, али Металопластика на одмор одлази са голом предности (12:13).

Од старта другог дела игре Шапчани су били убедљиви и пре свега контранападима први пут долазе до предности од четири гола у четрдесетом минуту (15:19). Играли су изабраници Миодрага Кажића пуни самопуздања, али Војводина није желела да олако препусти победу противнику. Низ грешака у нападу Металопластике, а затим и боље издање изабраника Бориса Ројевића поново је унело неизвесност у меч пет минута до истека регуларног дела утакмице Новосађани су повели са 24:23. Јовица Николић је изузетном серијом успео да врати своју екипу у игру и тако одговори распуцаним Мохамеду Азису и Војиславу Брајовићу са друге стране. Металопластика је успела да поврати предност у драматичној завршници (24:25), одлични Арсић затим бележи десету интервенцију и пружа прилику екипи да реши меч. Шапчани у тим тренуцима остају без помоћи Војислава Брајовића,који је због повреде морао да напусти терен, а погодак Јовице Николића на истеку шездесетог минута одводи утакмицу у продужетке. Нерешено је и било и после првих пет минута надокнаде, али су Шапчани сјајно ушли у други продужетак, стекли два гола предности и уз сигурног чувара мреже Арсића решили питање победника.

ФИНАЛЕ КУПА ПРОФ. ДР БРАНИСЛАВ ПОКРАЈАЦ

РК ВОЈВОДИНА – РК МЕТАЛОПЛАСТИКА 28:29 (25:25; 12:13)

РК ВОЈВОДИНА: Шијан , Куртеш, Милић 1, Прибак 3, Оцвирк 7 , Веркић, Жмавц 1, Миленковић , Рађеновић 2, Ратковић 1, Томић 2, Николић 7, Роган , Кљајић 4, Буњевчевић, Бедоуи.

РК МЕТАЛОПЛАСТИКА: Павковић, Додић 1, Јевтић 1, Н. Миловановић , Ћосић, Срдановић 4, Мирковић, Ф. Миловановић, Мохамед Азис 9, Иванић, Арсић, Терзић, Брајовић 7, Миленковић 3, Мештер 1, Дакић 3.

Најефикаснији у редовима Металопластике били су Аиди Мохамед Азис са девет погодака и Војислав Брајовић са седам, док су се у екипи Војводине по седам пута у стрелце уписали Грегор Оцвирк и Јовица Николић.

За најбољег голмана финалног турнира Купа проф. др Бранислав Покрајац 2022 проглашен је Дарко Арсић, чувар мреже Металопластике, док је признање за најбољег играча отишло у руке Војислава Брајовића.