MINIJATURA KAKVA SE U RUKOMETU RETKO VIĐA: "Beli" Stojanović svojim bravurama do ludila dovodio Ruse (VIDEO)

11.03.2022. 19:41
Goran Stojanović
Goran Stojanović / Izvor: MN Press

Legendarni golman pravio čuda.

U 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva 1996. godine u Španiji, u meču koji je direktno odlučivao pitanje pobednika grupe, rukometaši Rusije i Jugoslavije odigrali su nerešeno 20:20, a meč je obeležio legendarni golman "plavih" Goran Stojanović.

Supruga Siniše Mihajlovića RASPAMETILA U KUPAĆEM: Arijana i posle pet porođaja izgleda savršeno (FOTO)

PRELEPA FUDBALERKA ŠOKIRALA IZJAVOM: Muškarci nas GLEDAJU, jer MAŠTAJU o nama

DEČKO JOJ VUČE KORENE IZ - SRBIJE! Najlepša novinarka objavila zajedničku sliku! Nije sa Zlatanom, već sa POZNATIM GLUMCEM (FOTO)

Tek pošto je isteklo 10 minuta igre u drugom poluvremenu, pri rezultatu 13:13, Rusi su bili u napadu u kojem njihov igrač odlično prolazi po desnom krilu i dolazi u odličnu poziciju, ali ga Goran Stojanović vrhunskom intervencijom sprečava da postigne pogodak. Jugosloveni kreću u brzi kontranapad, ali dolazi do greške u dodavanju, pa lopta završava u rukama Rusa, koji odmah kreću u napad. Lopta potom dolazi do Igora Lavrova, koji izlazi sam ispred Stojanovića i mnogi su tada mislili da će lopta sigurno završiti u mreži iza leđa golmana Jugoslavije.

Međutim,  popularni "Beli" maestralnom intervencijom brani udarac Lavrova, ali se na njegovu nesreću lopta odbija pravo u ruke igrača Valerija Gopina. Stojanović je na zemlji, a Gopin na šest metara od gola i činilo se da je pogodak neizbežan, ali kada je Rus poslao loptu u levi ugao njegovog gola, Srbin iz Kotora se baca poput pantera, uspevši da zaustavi i taj udarac igrača Zbornaje.

Goran Stojanović je svakako jedan od najboljih jugoslovenskih rukometnih golmana ikada, koji je često znao da brani "nemoguće". U svojoj bogatoj karijeri nastupao je za Crvenu zvezdu, Partizan, Zagreb, San Antonio, Kil, Hamburg...