МИНИЈАТУРА КАКВА СЕ У РУКОМЕТУ РЕТКО ВИЂА: "Бели" Стојановић својим бравурама до лудила доводио Русе (ВИДЕО)

11.03.2022. 19:41
Goran Stojanović
Горан Стојановић / Извор: МН Press

Легендарни голман правио чуда.

У 3. колу групе А Европског првенства 1996. године у Шпанији, у мечу који је директно одлучивао питање победника групе, рукометаши Русије и Југославије одиграли су нерешено 20:20, а меч је обележио легендарни голман "плавих" Горан Стојановић.

Супруга Синише Михајловића РАСПАМЕТИЛА У КУПАЋЕМ: Аријана и после пет порођаја изгледа савршено (ФОТО)

ПРЕЛЕПА ФУДБАЛЕРКА ШОКИРАЛА ИЗЈАВОМ: Мушкарци нас ГЛЕДАЈУ, јер МАШТАЈУ о нама

ДЕЧКО ЈОЈ ВУЧЕ КОРЕНЕ ИЗ - СРБИЈЕ! Најлепша новинарка објавила заједничку слику! Није са Златаном, већ са ПОЗНАТИМ ГЛУМЦЕМ (ФОТО)

Тек пошто је истекло 10 минута игре у другом полувремену, при резултату 13:13, Руси су били у нападу у којем њихов играч одлично пролази по десном крилу и долази у одличну позицију, али га Горан Стојановић врхунском интервенцијом спречава да постигне погодак. Југословени крећу у брзи контранапад, али долази до грешке у додавању, па лопта завршава у рукама Руса, који одмах крећу у напад. Лопта потом долази до Игора Лаврова, који излази сам испред Стојановића и многи су тада мислили да ће лопта сигурно завршити у мрежи иза леђа голмана Југославије.

Међутим,  популарни "Бели" маестралном интервенцијом брани ударац Лаврова, али се на његову несрећу лопта одбија право у руке играча Валерија Гопина. Стојановић је на земљи, а Гопин на шест метара од гола и чинило се да је погодак неизбежан, али када је Рус послао лопту у леви угао његовог гола, Србин из Котора се баца попут пантера, успевши да заустави и тај ударац играча Зборнаје.

Горан Стојановић је свакако један од најбољих југословенских рукометних голмана икада, који је често знао да брани "немогуће". У својој богатој каријери наступао је за Црвену звезду, Партизан, Загреб, Сан Антонио, Кил, Хамбург...