NIKO MU NIJE NI DO KOLENA: Rus Boljšunov osvojio treće zlato u Pekingu

19.02.2022. 11:22
Aleksandar Boljšunov

Totalna dominacija.

Rus Aleksandar Boljšunov osvojio je svoju treću zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u poslednjoj trci muškog skijaškog trčanja.

SKANDAL! Zbog dopinga oduzeta jedna medalja iz Tokija

ODLUČILA PENAL SERIJA: Rusija posle drame bolja od Švedske u polufinalu ZOI

ONA JE PRVA ZVEZDA IGARA: Kineskinja rođena u Americi stigla do novog zlata u Pekingu

Masovni start slobodnim stilom je zbog loših vremenskih uslova skraćen sa 50 na 30 kilometara, a Boljšunov je kroz cilj prošao za sat, 11 minuta i 32,7 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Jakimišin sa 5,5 sekundi zaostatka, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Norvežanin Simen Hagstad Kriger koji je od pobednika bio sporiji za sedam sekundi.

Boljšunov je tako stigao do svoje treće olimpijske titule u Pekingu, a ukupno pete medalje.

Boljšunov je prethodno osvojio zlato u skiatlonu i štafeti 4x10 kilometara, srebro u trci na 15 kilometara klasičnim stilom i bronzu u timskom sprintu.

On je pre četiri godine u Pjongčangu osvojio tri srebra i jednu bronzu.