NADA JOŠ UVEK POSTOJI: Srbija slomila uporne Argentince!

21.01.2023. 17:02
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Ostvaren neophodan trijumf.

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Argentinu 28:22 (12:10, 16:12) u drugoj utakmici druge faze na Svetskom prvenstvu koje se održava u Poljskoj i Švedskoj.

NIJE SVE GOTOVO: Srbija ipak može do ČETVRTFINALA!

SAVRŠEN UČINAK: Novi Beograd ubedljiv protiv Crvene zvezde

OPLJAČKAN JUESIN BOLT: Najbržem čoveku na svetu lopovi ukrali 12 miliona dolara

U izuzetno nervoznoj utakmici, selekcija Tonija Đerone je uspela da ostvari trijumf i ostane u prilici da se nada plasmanu u četvrtfinale.

Ekipe su se smenjivale vođstvu sve do 11. minuta kada je Srbija prva stekla prednost od dva gola, posle pogotka Vorkapića. No, Gaučosi su vezali dva gola i ponovo poravnali.

Naša selekcija je do kraja prvog dela uglavnom bila u prednosti, a ovo poluvreme obeležio je sukob Marsenića i braća Simonet iz Argentine, pa su sva trojica isključena zbog toga. Golom Ilića završeno je prvo poluvreme rezultatom 12:10.

SRBIJA - ARGENTINA 28:22 (12:10, 16:12)

Spodek arena, Katovice

Sudije: Jusef Belhiri (Alžir), Sid Ali Hamidi (Alžir)

SRBIJA: Vladimir Cupara, Dejan Milosavljev, Nemanja Ilić, Vanja Ilić, Bogdan Radivojević, Vukašin Vorkapić, Mijajlo Marsenić, Dragan Pešmalbek, Lazar Kukić, Stefan Dodić, Miloš Orbović, Petar Đorđić, Ilija Abutović, Uroš Borzaš, Marko Milosavljević, Ivan Popović. Selektor: Toni Đerona

ARGENTINA: Pizaro, Vainštejn, Dijego Simonet, Pablo Simonet, Moskarijelo, Lombardi, Karo Kastro, Kami Martinez, Martinez, Cangijani, Parker, Kazanova, Garsija Barselo, Masijel, Bonano, Bar. Selektor: Giljermo Milano

Golovima Dodića, Radivojevića i Ilića Srbija je odlično otvorila drugo poluvreme i otišla na plus pet. Potom se igralo gol za gol, sve dok naši momci nisu vezali dva pogotka, Pešmalbek i Ilić su savladali Pizara i otišli smo na najvećih plus šest.

Zatim je usledio nešto bolji period igre Argentinaca, Martinez i Dijego Simonet su uspeli da savladaju Vladimira Cuparu i spuste razliku na minus četiri.

Srbija je ključnu seriju napravila na osam minuta do kraja kada su Marsenić, Mirosavljević i Radivojević pogađali i doneli 24:17.

Naša selekcija je ovim trijumfom ostala u igri za plasman u četvrtfinale, a sledeći duel igra u ponedeljak od 18 časova protiv Holandije.

Šta je potrebno ekipi Tonija Đerone za plasman u narednu fazu pročitajte OVDE.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Nora Segura, bivša devojka Tima Hauarda