SP U RUKOMETU ZA ŽENE: Srbija ZALEDILA Kamerun na -13! (FOTO)

03.12.2017. 15:24
Ljubomir Obradović
Ljubomir Obradović / Izvor: MN Press

Nova ubedljiva pobeda izabranica selektora Ljubomir Obradović.

Najbolje rukometašice Srbije ostavarile su još jedan ubedljiv trijumf na Svetskom prvenstvu koje se održava u Nemačkoj od 1. do 17. decembra. U okviru drugog kola grupe "D"izabranice selektora Ljubomira Obradovića deklasirale su u Lajpcigi selekciju Kameruna sa 34:21 (20:9). Ovom pobedom naš tim je obezbdio plasman u 1/8 finala.

Srpske rukometašice su kompletan posao odradile u prvih 10-tak minuta prvog poluvremena. Blistala je na našem golu Katarina Tomašević, a naš napad funkcionisao besprekorno. Rezultat takve igre bio je 9:0 za našu selekciju. Kamerunke su do prvog gola došle tek u 13. minutu pogotkom iz semderca.

U daljem toku meča sve je bile puko otaljavanje posla jer je posle trijumfa protiv Kine (43:23) , obezbeđen još jedna uverljiv trijumf. Ipak, selektor Obradović iskoristio je i ovaj meč da još više uigra tim, pruži priliku svim izabranicama i isproba još neke taktičke varijante.

Najefikasniji u redovima ekipe Ljubomira Obradovića bile su Sanja Radosavljević i  Katarina Krpež sa po šest golova.

U trećem kolu grupe "D" Srbiju čeka mnogo teži ispit, jer će se u utortak od 18.00 časova sastati da domaćom selekcijom Nemačke.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.