SRAMOTA: Sudije OTELE Partizanu pobedu u Ligi šampiona (FOTO)

21.12.2016. 21:19
Vaterpolisti Partizana
Vaterpolisti Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli nisu uspeli da ostvare prvi trijumf u elitnom takmičenju.

Vaterpolisti Partizana odigrali su nerešeno 12:12 na gostovanju protiv Hanovera u Nemačkoj, ali su sudije klasičnom plajčkom oduzeli šansu crno-belima da dođu do prve pobede u trećem kolu Ligi šampiona ove sezone. Partizanov vrtić sastavljen od momaka koji u proseku imaju 19 godina je bio na pragu pobede nad Hanoverom, ali morali su da se zadovolje bodom. Tri četvrtine su Partizanovi klinci držali čas vaterpola znatno iskusnijem i po imenima jačem timu Hanovera. Vodili su 12:7 u četvrtoj četvrtini, ali su potom primili pet golova i ostali bez zaslužene pobede. Mladi izabranici Zorana Milenkovića nisu mogli protiv rivala u bazenu, ali i sudija jer su ti ljudi odigrali ključnu ulog za konačan ishod.

PARTIZAN PRONAŠAO ŠTOPERA: Mladi reprezentativac Srbije SELI se u Humsku

Crno-beli su oduvali favorizovane Nemce u prve tri četvrtine. U prvom kvartalu se Hanover još i dobro držao pošto je uspeo da izbori rezultat sa samo jednim golom deficita (3:4), ali se razgoropadio sjajni šuter Ognjen Stojanović. On je u prvom poluvremenu izbušio mrežu Hanovera i sa pet postignutih golova bio najzaslužniji za velikih 7:3 na kraju poluvremena. Partizan je došao nadomak pobede.

DA LI JE MOGUĆ POVRATAK? Bivši igrač Partizana postao slobodan agent (FOTO)

PAO NA NISKE GRANE: Bivši igrač Partizana se NUDI Makedoncima (FOTO)

Ipak, domaći vaterpolisti su se trgli i uspeli da stignu na 5:8. Potom su Jakšić i Lazić postigli po gol i digli Partizan na velikih 10:5. Razigrao se u redovima Hanovera Aleksandar Radović i počeo da muči odbranu crno-belih koji kao su da su posle gola Radojevića za 12:7 prestali da igraju, pa su Nemci preko Radovića stigli na 10:12 tri minuta pre kraja. Sudije su u tim trenucima skandaloznim odlukama sekli napade Partizana kako su hteli i “ubijali ih” isključenima u odbrani. Mladići Partizana ušli su tada u paniku, a domaći su postali svesni podrške sudija i klasičnom primenom sile su počeli da tope Partizanovu prednost. Ćorušić je na minut i 40 sekundi pre kraja pogodio za 11:12, a Darko Brguljan je 40 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat.

HANOVER – PARTIZAN RAJFAJZEN 12:12 (3:4, 0:3, 4:3, 5:2)

Bazen u Hanoveru. Gledalaca: 400. Sudije: Konstantinidis i Laginja. Igrač više: Hanover 12 (5), Partizan 9 (5). Peterci: Hanover 1 (1).

HANOVER: Kong, Ćorušić 2, Bukovski 1, Ban, Brguljan 3, Radović 4, Jokić, Vinkelhorst, Sekulić, Estranji 2, Tkač, Pikert, Sučić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Dobožanov, Kasum, Bolović, Japundžić, Lazić 3, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 2, Radojević 1, Stojanović 5, Janković, Belopavlović.