СРАМОТА: Судије ОТЕЛЕ Партизану победу у Лиги шампиона (ФОТО)

21.12.2016. 21:19
Vaterpolisti Partizana
Ватерполисти Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели нису успели да остваре први тријумф у елитном такмичењу.

Ватерполисти Партизана одиграли су нерешено 12:12 на гостовању против Хановера у Немачкој, али су судије класичном плајчком одузели шансу црно-белима да дођу до прве победе у трећем колу Лиги шампиона ове сезоне. Партизанов вртић састављен од момака који у просеку имају 19 година је био на прагу победе над Хановером, али морали су да се задовоље бодом. Три четвртине су Партизанови клинци држали час ватерпола знатно искуснијем и по именима јачем тиму Хановера. Водили су 12:7 у четвртој четвртини, али су потом примили пет голова и остали без заслужене победе. Млади изабраници Зорана Миленковића нису могли против ривала у базену, али и судија јер су ти људи одиграли кључну улог за коначан исход.

ПАРТИЗАН ПРОНАШАО ШТОПЕРА: Млади репрезентативац Србије СЕЛИ се у Хумску

Црно-бели су одували фаворизоване Немце у прве три четвртине. У првом кварталу се Хановер још и добро држао пошто је успео да избори резултат са само једним голом дефицита (3:4), али се разгоропадио сјајни шутер Огњен Стојановић. Он је у првом полувремену избушио мрежу Хановера и са пет постигнутих голова био најзаслужнији за великих 7:3 на крају полувремена. Партизан је дошао надомак победе.

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋ ПОВРАТАК? Бивши играч Партизана постао слободан агент (ФОТО)

ПАО НА НИСКЕ ГРАНЕ: Бивши играч Партизана се НУДИ Македонцима (ФОТО)

Ипак, домаћи ватерполисти су се тргли и успели да стигну на 5:8. Потом су Јакшић и Лазић постигли по гол и дигли Партизан на великих 10:5. Разиграо се у редовима Хановера Александар Радовић и почео да мучи одбрану црно-белих који као су да су после гола Радојевића за 12:7 престали да играју, па су Немци преко Радовића стигли на 10:12 три минута пре краја. Судије су у тим тренуцима скандалозним одлукама секли нападе Партизана како су хтели и “убијали их” искљученима у одбрани. Младићи Партизана ушли су тада у панику, а домаћи су постали свесни подршке судија и класичном применом силе су почели да топе Партизанову предност. Ћорушић је на минут и 40 секунди пре краја погодио за 11:12, а Дарко Бргуљан је 40 секунди пре краја поставио коначан резултат.

ХАНОВЕР – ПАРТИЗАН РАЈФАЈЗЕН 12:12 (3:4, 0:3, 4:3, 5:2)

Базен у Хановеру. Гледалаца: 400. Судије: Константинидис и Лагиња. Играч више: Хановер 12 (5), Партизан 9 (5). Петерци: Хановер 1 (1).

ХАНОВЕР: Конг, Ћорушић 2, Буковски 1, Бан, Бргуљан 3, Радовић 4, Јокић, Винкелхорст, Секулић, Естрањи 2, Ткач, Пикерт, Сучић.

ПАРТИЗАН РАЈФАЈЗЕН: Добожанов, Касум, Боловић, Јапунџић, Лазић 3, Манојловић, Драшовић 1, Андрејевић, Јакшић 2, Радојевић 1, Стојановић 5, Јанковић, Белопавловић.