BRAVO: Srbija UBEDLJIVO slavila u uvodnom meču na Svetskom prvenstvu

13.01.2023. 21:56
Petar Đorđić
Petar Đorđić / Izvor: Profimedia

Duel prvog kola.

Rukometaši Srbije su slavili u Katovicama (Poljska) u meču prvog kola Svetskog prvenstva. Savladan je Alžir rezultatom 36:27. U prethodnom meču u ovoj grupi slavila je Nemačka protiv Katara sa 31:27.

DUGO SE ČEKALO: Zvezda posle skoro DECENIJE uzela BOD u Ligi šampiona

RASTANAK TREĆI PUT: Dejan Savić nije više trener Crvene zvezde

PORAZ ZVEZDE: Neuspeh crveno-belih posle ubedljivog trijumfa u Beogradu

Bilo je dosta oscilacija u prvom delu naročito u odbrani i zato su izabranici Tonija Đerone otišli na odmor rezultatom 16:13.

Svetsko prvenstvo, 1. kolo grupe E

Srbija – Alžir 36:27 (16:13)

Hala: Spodek (Katovice)

Sudije: Mazeika i Gatelis (obojica Litvanija)

SRBIJA: Bomaštar 4, Vorkapić 2, Borzaš, Abutović, Radivojević, N. Ilić 4, Pešmalbek 1, V. Ilić 2, Vejin 3, Kukić, Marsenić 9, Orbović 1, Milosavljević, Dodić 2, Đorđić 8, Cupara.

ALŽIR: Gedbane, Naim 3, Helal 1, Hičem 4, Melazem, Nori Selim 4, Zemuči, Jasine, Kabeče 2, Sofijan, Kuri 1, Abdelkader 2, Arib 5, Ajub 4, Kermuče 1, Sami.

Pojačala je Srbija u nastavku i već u 37. minutu je bilo 22:17 i tada je bilo jasno da će doći do važnih bodova na startu turnira. Sredinom poluvremena je došlo do plus osam (27:19) i to je bio kraj svih nadanja Alžiraca.

Napad je u većini vremenaa odlično funkcionisao i vidljivo je da postoji značajan napredak u igri. Petar Đorđić (osam golova) je razornim udarcima bio enigma za Egipćanje, velika stvar je da je mladi Stefan Dodić odmah na početku pokazao da je epitet najveći svetski talenat apsolutno ide uz njega.

Već u 18. minutu dva isključenja je imao prvi pivotmen Srbije Dragan Pešmalbek, ali njegova izmena Mijajlo Marsenić (devet golova) je dominirao na obe strane terena, tako da  je i to veliki dobitak za tim Tonija Đerone.

U drugom kolu, u nedelju od 18 časova igraju Srbija i Nemačka i to će biti pravi test, a dva i po sata kasnije Katar i Alžir će odmeriti snage u meču koji će verovatno odluči ko će biti terći u grupi.

Najnovije vesti o sportu možete naći OVDE.