БРАВО: Србија УБЕДЉИВО славила у уводном мечу на Светском првенству

13.01.2023. 21:56
Petar Đorđić
Петар Ђорђић / Извор: Профимедиа

Дуел првог кола.

Рукометаши Србије су славили у Катовицама (Пољска) у мечу првог кола Светског првенства. Савладан је Алжир резултатом 36:27. У претходном мечу у овој групи славила је Немачка против Катара са 31:27.

ДУГО СЕ ЧЕКАЛО: Звезда после скоро ДЕЦЕНИЈЕ узела БОД у Лиги шампиона

РАСТАНАК ТРЕЋИ ПУТ: Дејан Савић није више тренер Црвене звезде

ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ: Неуспех црвено-белих после убедљивог тријумфа у Београду

Било је доста осцилација у првом делу нарочито у одбрани и зато су изабраници Тонија Ђероне отишли на одмор резултатом 16:13.

Светско првенство, 1. коло групе Е

Србија – Алжир 36:27 (16:13)

Хала: Сподек (Катовице)

Судије: Мазеика и Гателис (обојица Литванија)

СРБИЈА: Бомаштар 4, Воркапић 2, Борзаш, Абутовић, Радивојевић, Н. Илић 4, Пешмалбек 1, В. Илић 2, Вејин 3, Кукић, Марсенић 9, Орбовић 1, Милосављевић, Додић 2, Ђорђић 8, Цупара.

АЛЖИР: Гедбане, Наим 3, Хелал 1, Хичем 4, Мелазем, Нори Селим 4, Земучи, Јасине, Кабече 2, Софијан, Кури 1, Абделкадер 2, Ариб 5, Ајуб 4, Кермуче 1, Сами.

Појачала је Србија у наставку и већ у 37. минуту је било 22:17 и тада је било јасно да ће доћи до важних бодова на старту турнира. Средином полувремена је дошло до плус осам (27:19) и то је био крај свих надања Алжираца.

Напад је у већини временаа одлично функционисао и видљиво је да постоји значајан напредак у игри. Петар Ђорђић (осам голова) је разорним ударцима био енигма за Египћање, велика ствар је да је млади Стефан Додић одмах на почетку показао да је епитет највећи светски таленат апсолутно иде уз њега.

Већ у 18. минуту два искључења је имао први пивотмен Србије Драган Пешмалбек, али његова измена Мијајло Марсенић (девет голова) је доминирао на обе стране терена, тако да  је и то велики добитак за тим Тонија Ђероне.

У другом колу, у недељу од 18 часова играју Србија и Немачка и то ће бити прави тест, а два и по сата касније Катар и Алжир ће одмерити снаге у мечу који ће вероватно одлучи ко ће бити терћи у групи.

Најновије вести о спорту можете наћи ОВДЕ.