SRBIJA OSTALA BEZ ZLATA: Grci na tronu Evrope!

14.08.2023. 21:41
Veljko Bodiroga, Bogdan Breščanski i Bogdan Gavrilović
Veljko Bodiroga, Bogdan Breščanski i Bogdan Gavrilović / Izvor: MN Press

Srebro za mlade ”delfine”.

Vaterpolo reprezentacija Srbije u finalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina izgubila je od Grčke 9:8 (3:1, 3:0, 1:4, 2:3). Ekipa Miloša Korolije tako je osvojila srebrnu medalju.

Džudisti Crvene zvezde i kineskog Liaoninga priredili spektakl u SC "Šumice"

MARKOVIĆ: Srpski strelci na svako takmičenje idu sa visokim ambicijama

VRAĆA SE KONOR MEKGREGOR: Poznato je ko će mu biti protivnik u decembru

Srbija je povela golom Gladovića, a u poslednja dva minuta prve četvrtine Grci su postigli čak tri gola. Bio je to šok, a u drugoj četvrtini su grčki vaterpolisti povećali prednost na 6:1.

Ništa nije polazilo za rukom našem timu, a tek posle 14 minuta od prvog gola Srbija je preko Novakovića stigla do pogotka za 2:6.

U narednom napadu je pogodio i Adamović, a posle 45 sekundi on je ponovo bio strelac. Grci su povećali na 7:4, ali je Gladović 1,12 sekundi pre poslednjeg odmora smanjio na 7:5.

Korolija je 42 sekunde pre kraja četvrtine, uz igrača više tražio tajm aut. Reagovao je zatim na sudijsku odluku i dobio žuti karton.

Pred poslednji deo Grčka je imala dva gola prednosti. Zervudakis je vratio prednost Grcima a posle dva uzastopna isključenja srpskih igrača Grci su 3,47 do kraja imali činilo se nedostižnih 9:5.

Učinila je borbena i motivisana Srbija preko Krstića, Gladovića i Novakoviča meč neizvesnim, bilo je 9:8 70 sekundi pre kraja.Uhvatila je Grke nervoza, selektor je isključen. Međutim snage za preokret nije bilo.

Srbija je igrala u sastavu: Dimković, Bodiroga , Novaković 2, Ićitović , Spasović, Gladović 3, Lazić , Kojić , Adamović 2, Bošković , Krstić 1, Dimić , Savić, Nesković i Canepa.