СРБИЈА ОСТАЛА БЕЗ ЗЛАТА: Грци на трону Европе!

14.08.2023. 21:41
Veljko Bodiroga, Bogdan Breščanski i Bogdan Gavrilović
Вељко Бодирога, Богдан Брешчански и Богдан Гавриловић / Извор: МН Press

Сребро за младе ”делфине”.

Ватерполо репрезентација Србије у финалу Европског првенства за играче до 17 година изгубила је од Грчке 9:8 (3:1, 3:0, 1:4, 2:3). Екипа Милоша Королије тако је освојила сребрну медаљу.

Џудисти Црвене звезде и кинеског Лиаонинга приредили спектакл у СЦ "Шумице"

МАРКОВИЋ: Српски стрелци на свако такмичење иду са високим амбицијама

ВРАЋА СЕ КОНОР МЕКГРЕГОР: Познато је ко ће му бити противник у децембру

Србија је повела голом Гладовића, а у последња два минута прве четвртине Грци су постигли чак три гола. Био је то шок, а у другој четвртини су грчки ватерполисти повећали предност на 6:1.

Ништа није полазило за руком нашем тиму, а тек после 14 минута од првог гола Србија је преко Новаковића стигла до поготка за 2:6.

У наредном нападу је погодио и Адамовић, а после 45 секунди он је поново био стрелац. Грци су повећали на 7:4, али је Гладовић 1,12 секунди пре последњег одмора смањио на 7:5.

Королија је 42 секунде пре краја четвртине, уз играча више тражио тајм аут. Реаговао је затим на судијску одлуку и добио жути картон.

Пред последњи део Грчка је имала два гола предности. Зервудакис је вратио предност Грцима а после два узастопна искључења српских играча Грци су 3,47 до краја имали чинило се недостижних 9:5.

Учинила је борбена и мотивисана Србија преко Крстића, Гладовића и Новаковича меч неизвесним, било је 9:8 70 секунди пре краја.Ухватила је Грке нервоза, селектор је искључен. Међутим снаге за преокрет није било.

Србија је играла у саставу: Димковић, Бодирога , Новаковић 2, Ићитовић , Спасовић, Гладовић 3, Лазић , Којић , Адамовић 2, Бошковић , Крстић 1, Димић , Савић, Несковић и Цанепа.