17°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

SVETSKI KUP: Srbija bez poteškoća pobedila Japan i zakazala duel sa uvek nezgodnim Mađarima

14.09.2018. 20:07
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Konačan rezultat bio je 12:7.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u četvrtfinalu Svetskog kupa selekciju Japana rezultatom 7:12 (3:2, 2:6, 1:3, 1:1) i tako zakazali polufinalni duel sa Mađarima.

SVETSKI KUP: Hrvati bez medalje, Australija napravila NAJVEĆE iznenađenje (FOTO)

PARTIZAN BEZ KAPITENA: Rukometna legenda DOVELA Živkovića! (FOTO)

Izabranici Dejana Savića već su u prvom minutu morali da se suoče sa petercom za ekipu Japana koji je uspešno realizovan pa su poveli 1:0. Uskoro je usledio i drugi ali je srpski golman Rističević uspeo da odbrani, ali to međutim nije ohrabrilo srpske vaterpoliste pa je rival vodio 2:0. Posle tajm-auta srpskog selektora koncentracija se vratila na visok nivo pa su ubrzo uspeli Delfini da stignu do izjednačenja. Ipak, na predah Japanci odlaze sa poenom prednosti.

Prvo vođstvo Srbije viđeno je u trećem minutu drugog dela igre, precizan je bio Sava Ranđelović – 4:3. Tu prednost uvećao je Subotić prvo sa 5:3, a onda je usledio još jedan uspešan napad za 6:3. Japanci prekidaju seriju Delfina 4:0, trećim golom Keigo Okave. Dosuđen je peterac za Srbiju, pročitao je golman nameru Dušana Mandića ali njegov projektil nije mogao da odbrani. Na poluvreme se otišlo sa čak tri poena prednosti za Srbiju 8:3.

U trećem segmentu igre Srbija je stigla do najvećeg vođstva u meču, iskoristila i peterac. Viđen je i prvi gol Strahinje Rašovića.Japanci se nisu predavali, ali im nije bilo dovoljno, već su četvrtinu završili sa dva gola manje od Srbije.

Četvrta četvrtina bila je previše za japanske vaterpoliste, viđen je umor a Gavril Subotić postigao je jedini gol za Srbiju u ovom delu igre što je bio i jedini pogodak Delfina.

JAPAN: Tanamura, Adači 1, Kopu, Suzuki 2, Jošida, Ida, Takata, Inaba, Okava 4, Araki, Fukušima.

SRBIJA: Rističević, Mandić 4, V.Rašović, Ranđelović 1, Subotić 3, Lazić 2, Vico, Drašović, Asanović, Stojanović 1, S.Rašović 1.

Sledeći protivnik biće naš severni sused Mađarska koja je u četvrtfinalu savladala Sjedinjene Američke Države.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.