USPEŠAN POPRAVNI: Vaterpolisti Srbije POTOPILI Rumuniju

19.12.2023. 11:24
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Nastavak priprema za Evropsko prvenstvo...

Srbija je u drugom kolu kupa u Budimpešti pobedila Rumuniju 15:5 (6:0, 5:2, 0:3,4:0). "Delfini" su prikazali, osim u trećoj četvrtini, daleko bolju igru nego u duelu sa Nemačkom (9:11).

LOŠ POČETAK PRIPREMA ZA EP: Srbija poražena na startu turnira u MađarskojDušan Mandić

LOŠ POČETAK PRIPREMA ZA EP: Srbija poražena na startu turnira u Mađarskoj

Povoljne karte za Evropsko prvenstvo u HrvatskojVaterpolo reprezentacija Srbije

Povoljne karte za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj

POSLE SLEDI BORBA ZA POJAS: Hrgović spreman za sledećeg protivnika i NE POTCENJUJE gaFilip Hrgović

Selektor Stevanović je izvršio nekoliko promena pa je srpski sastav izgledao ovako: Filipović, Mandić 2, S.Rašović,P. Jakšić 2, Radulović 5, Janković 1, Drašović 2, Milojević 1, Vico 1, Ubović, Lukić 1, V. Rašović, Mišović.

Golove za Rumuniju su postigli: Koldrovči dva, Belenješi, Priotesa i Vančik po jedan.

Srbija je realizovala sva četiri peterca i imala igrača više 9-4, dok su Rumuni ostali na igraču više 2 – 0, dok je Mišoivić odbranio jedini peterac protivnika.

Razlika u kvalitetu nije opustila Srbe u jutarnjem terminu utakmice. U prvom poluvremenu su, preko centara Vica i Ubovića, u napadu pravili mnogo problema rumunskim bekovima.

Četiri peterca i tri igrača više su bez greške realizovani. Raspoložen je bio Radulović, Petar Jakšić je upisao, dobrom igrom, prve golove u seniorskoj reprezentaciji. Na golu je sve vreme bio Mišović.

Rumuni su prvi gol postigli u 13. minutu kada su smanjili na 8:1. Na poluvremenu je bilo ubedljivih 11:2.

Međutim, posle velikog odmora je napad počeo da škripi, protivnički igrači su serijom 3:0 smanjili prednost pa je Stevanović morao da traži tajm aut.

Rezultiralo je to, u nastavku, ozbiljnijom igrom odbrane ali je napad posle 11 golova u prvom poluvremenu ostao bez učinka, sa malo prilika za postizanje pogotka.

Potpuni povatak u normalu dogodio se u poslednjih osam minuta. I dalje su Rumuni bili nemoćni pred odbranom i Mišovićem a napad je lako dolazio do prilika i četiri lopte su završile iza ledja protivničkih golmana. Moglo je i više.

U sredu u 20 Srbija igra sa svetskim šampionom Mađarskom.