УСПЕШАН ПОПРАВНИ: Ватерполисти Србије ПОТОПИЛИ Румунију

19.12.2023. 11:24
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Наставак припрема за Европско првенство...

Србија је у другом колу купа у Будимпешти победила Румунију 15:5 (6:0, 5:2, 0:3,4:0). "Делфини" су приказали, осим у трећој четвртини, далеко бољу игру него у дуелу са Немачком (9:11).

ЛОШ ПОЧЕТАК ПРИПРЕМА ЗА ЕП: Србија поражена на старту турнира у МађарскојDuÅ¡an Mandić

ЛОШ ПОЧЕТАК ПРИПРЕМА ЗА ЕП: Србија поражена на старту турнира у Мађарској

Повољне карте за Европско првенство у ХрватскојVaterpolo reprezentacija Srbije

Повољне карте за Европско првенство у Хрватској

ПОСЛЕ СЛЕДИ БОРБА ЗА ПОЈАС: Хрговић спреман за следећег противника и НЕ ПОТЦЕЊУЈЕ гаFilip Hrgović

Селектор Стевановић је извршио неколико промена па је српски састав изгледао овако: Филиповић, Мандић 2, С.Рашовић,П. Јакшић 2, Радуловић 5, Јанковић 1, Драшовић 2, Милојевић 1, Вицо 1, Убовић, Лукић 1, В. Рашовић, Мишовић.

Голове за Румунију су постигли: Колдровчи два, Белењеши, Приотеса и Ванчик по један.

Србија је реализовала сва четири петерца и имала играча више 9-4, док су Румуни остали на играчу више 2 – 0, док је Мишоивић одбранио једини петерац противника.

Разлика у квалитету није опустила Србе у јутарњем термину утакмице. У првом полувремену су, преко центара Вица и Убовића, у нападу правили много проблема румунским бековима.

Четири петерца и три играча више су без грешке реализовани. Расположен је био Радуловић, Петар Јакшић је уписао, добром игром, прве голове у сениорској репрезентацији. На голу је све време био Мишовић.

Румуни су први гол постигли у 13. минуту када су смањили на 8:1. На полувремену је било убедљивих 11:2.

Међутим, после великог одмора је напад почео да шкрипи, противнички играчи су серијом 3:0 смањили предност па је Стевановић морао да тражи тајм аут.

Резултирало је то, у наставку, озбиљнијом игром одбране али је напад после 11 голова у првом полувремену остао без учинка, са мало прилика за постизање поготка.

Потпуни поватак у нормалу догодио се у последњих осам минута. И даље су Румуни били немоћни пред одбраном и Мишовићем а напад је лако долазио до прилика и четири лопте су завршиле иза леђа противничких голмана. Могло је и више.

У среду у 20 Србија игра са светским шампионом Мађарском.