ATP PEKING: Alkaraz u polufinalu! Pao i Rud

02.10.2023. 15:46
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Očekuje se spektakl...

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u polufinale turnira iz serije 500 koji se održava u Pekingu. Trenutno drugi igrač sveta je bio bolji od Kaspera Ruda u dva seta rezultatom 6:4, 6:2 posle sat i 43 minuta igre.

POSLE TRI TAJ-BREJKA: Međedović pao pred Amerikancem i ostao bez finala na turniru gde je Đoković šampion

WTA LISTA: Olga i Natalija zadržale pozicije

U TREĆEM SETU POKAZAO KO JE GAZDA: Medvedev prvi polufinalista u Pekingu

Njihov poslednji zvanični duel odigran je u finalu 2022. godine kada je Alkaras stigao do prve Grend slem titule u karijeri, ali se u pojedinim trenucima činilo da igraju na nedeljnom nivou.

Ponajviše u prvom gemu ovog meča koji je trajao čak 15 minuta. Imao je Alkaras čak pet brejk šansi na servis protivnika i nije ih iskoristio. Posle osam izjednačenja Rud je osvojio prvi gem koji je najavio maraton koji nikad neće doći.

Na talasu tog gema, Rud je iskoristio činjenicu da je Alkaras bio poljuljan stigao do brejk šanse i odmah je iskoristio za veliko iznenađenje. Potom je osvojio i naredni servis gem i stigao do velikih 3:0.

Posle tačno 29 minuta igre Alkaras je uspeo da osvoji prvi gem i od tada se situacija na terenu u potpunosti menja. Uspeo je u narednom gemu bez izgubljenog poena da vrati brejk, a potom i da ga odmah potvrdi.

Imao je Rud brejk šansu u tom šestom gemu koja je u potpunosti mogla da promeni ostatak prvog seta, ali je nije iskoristio. Posledično tome, Alkaras je napravio još jedan brejk, nanizao četiri gema i stigao do potpunog preokreta.

Od 0:3 je stigao do 6:4 i u seriji od šest gemova naspram protivnikovog jednog imao 18 vinera u odnosu na Rudova dva.

U drugom setu je izostala bilo kakva neizvesnost. Alkaras je tokom čitavog meča imao problematičnu realizaciju brejk prilika i meč završio sa 4/15 na tim poenima.

Međutim, Rud mu je dozvoljavao previše prilika, a ovaj je neminovno morao neke da iskoristi. I u drugom setu je osvojio dva brejka i na taj način priveo meč kraju bez bilo kakve neizvesnosti.

Alkaras će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Grigora Dimitrova i Janika Sinera, poslednjeg četvrtfinalnog susreta ove sezone u Pekingu.

Na drugoj strani žreba u borbi za finale će biti Danil Medvedev i Aleksander Zverev.