AUSTRALIJAN OPEN: Medvedev prošao PAKAO! Alijasim bio na pragu SENZACIJE, ali se Rus IZVUKAO!

26.01.2022. 14:29
Danil Medvedev
Danil Medvedev / Izvor: Reuters

Ogroman preokret ruskog tenisera.

Umalo senzacija u Melburnu! Hodao je na ivici ponora Danil Medvedev protiv dvadesetogodišnjeg Kanađanina Feliksa Ožea Alijasima, koji je imao igru i rezultat, vodio 2:0 u setovima protiv drugog tenisera sveta, ali je na kraju posle preokreta i maratona od pet i po sati, morao da skine kapu pred Rusom koji ide u polufinale Australijan opena - 2:3 (6:7 (4:7), 3:6, 7:6 (7:2), 7:5), 4:6).

FENOMENALNO: Srpkinja u ČETVRTFINALU Australijan opena! Sada je čeka Hrvatica!

UŽAS: Nadalov komšija dobio otkaz zbog podrške Đokoviću – poslao poruku od koje se trese planeta

NOVAK SE VRAĆA: Prvi turnir za Đokovića u ovoj godini

Koliko je moćno delovao Alijasim na početku meča, govori činjenica da Rusu nije prepustio nijedan set, iako je u prethodna dva međusobna okršaja Medvedev glatko slavio na ATP kupu u Australiji i Ju Es openu.

U prvom setu nije bilo iznenađenja do 11. gema, a onda je Feliks brejknuo drugog tenisera sveta i kada se činilo da će Ože Alijasim odservirati za osvajanje istog, usledio je ribrejk Medvedeva, pa se u taj-brejku odlučivalo o pobedniku ovog dela igre.

Kanađanin je tri puta iznenadio Danila, naspram samo dva brejka koliko je napravio ruski teniser, što ga je koštalo gubitka prvog seta.

Feliks Ože Alijasim
Feliks Ože Alijasim / Izvor: Reuters

Pun samopouzdanja, Ože Alijasim je nastavio još jače da gazi ruskog tenisera. Maestralno je otvorio drugi set, ranim brejkom u drugom gemu, poveo sa 3:0 i do kraja rutinski odservirao za 6:3 i prednost od dva seta.

U trećem setu nije bilo brejka, pa je o pobedniku odlučivao dodatan period. Kod vđstva Medvedeva pri rezultatu 6:6 (1:2) meč je prekinut zbog kiše, ali je ubrzo nastavljen. To je, očigledno, malo poremetilo Kanađanina, pa je ruski teniser konačno zablistao u pravom svetlu pokazavši zašto je drugi na svetu i sa ubedljivih 7:2 u taj-brejku odveo meč u četvrti set.

Imao je Ože Alijasim veliku priliku da reši sve u 4. setu pri vođstvu 5:4, jer je imao meč loptu na servis Medvedeva, međutim, Danil se izvukao i izjednačio na 5:5. To je koštalo Kanađanina, pošto je poklekao u narednom poenu, dozvolio Rusu da ga brejkne, a potom odservira za 5:7 i izjednačenje u setovima.

Znatno iskusniji, Medvedev je već na početku petog odlučujućeg seta došao do brejka. U trećem gemu oduzeo je servis Feliksu, a potom ga sačuvao do kraja i obezbedio plasman u polufinale, gde ga čeka Stefanos Cicipas.

Podsetimo, Grk je još ranije, mnogo lakše, eliminisao Janika Sinera iz Italije i zakazao duel sa Rusom.

Najnovije vesti o tenisu pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Sanja Vukašinović, strelkinja Srbije.