10°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

DEJVIS KUP: Srbija bolja od Indije i u dublu i izborila opstanak u Svetskoj grupi!

15.09.2018. 17:28
Nikola Milojević
Nikola Milojević / Izvor: Profimedia
Treći poen doneli Milojević i Petrović.

Dejvis kup reprezentacija Srbije uspela je i da drugi dan bude uspešan i u dublu savlada Indiju 3:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:2, 7:6 (7:4) i tako obezbedila opstanak u Svetskoj grupi. Nikola Milojević i Danilo Petrović uspeli su da pobede Rohana Bopanu i Saketa Minena i doneli veliku sreću navijačima.

SERENA JE MALA MACA: Svađama su skloni i najbolji tenisera, Nadal je besneo VIŠE puta. Jednom je i Mirka Federer ušla u SUKOB (VIDEO)

POMERA SVE GRANICE: Rodžer, Rafa ili Nole! Statistika POKAZUJE zašto je Đoković NAJBOLJI u istoriji!

Srpski teniseri su prvi imali šansu za brejk pri rezultatu 4:3, ali nisu uspeli da je realizuju. Posle toga su imali još jednu šansu, ali su sjajni servisima Indijci uspeli da se spasu. Bez značajnih šansi, set je otišao u taj-brejk iz kojeg je uspešnija izašla Srbija koja je iskoristila drugu set loptu.

Na startu drugog segmenta igre srpski reprezentativci stižu do brejka. Međutim, Indijci još uvek nisu povratili koncentraciju iz prvog seta, pa su dopustili protivniku da im drugi put za redom oduzmu servis i povedu sa visokih 5:2. Ništa drugo nije ostalo Milojeviću i Petroviću koji su na svoj servis uspeli da utvrde to vođstvo i privedu set kraju.

U trećem setu imala je selekcija Srbije nekoliko šansi za brejk, ali nažalost nije uspela da ih realizuje, pa su dopustili Indijcima da u šestom gemu dođu do brejka i pobedu 4:2. Usledila je velika borba u devetog gemu kad su Milojević i Petrović iskoristili treću brejk loptu i tako stigli do vođstva od 5:4. Do kraja seta nije bilo brejkova pa se ponovo, kao i u prvom, otišlo u taj-brejk. Poveli su Indijci 2:0, srpski dubl je izjednačio 2:2, stigli do 4:4, ali je Indija izgubila energiju i dopustila domaćinu da osvoji tri poena za redom a samim tim i stigne do pobede.

Prvi poen doneo je Laslo Đere (više pročitajte OVDE), drugi Dušan Lajović (više pročitajte OVDE).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.