MONTE KARLO: Lajoviću protiv Dimitrova nisu bili dovoljni set i brejk prednosti

12.04.2022. 21:29
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Srpski teniser poražen u tri seta.

Srpski teniser Dušan Lajović zaustavljen je u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu pošto je poražen od Bugarina Grigora Dimitrova sa 2:1 (6:4, 3:6, 2:6) posle dva sata i šest minuta igre.

TRON JE NJEGOVA KUĆA: Novak izgubio, ali OSTAJE PRVI - evo i zašto!

ĐOKOVIĆ: Nisam se osećao dobro, moram da popričam sa timom

SAMO ŠTO NIJE ZAPLAKAO Pobedio Novaka, pa podelio osećanja: "Odrastao sam gledajući ga..."

Odmah na startu meča Lajović je uspeo da napravi brejk koji se ispostavio kao dovoljan za osvajanje prvog seta. Srpski teniser ipak je morao da u četvrtom gemu spasava brejk loptu, mada je i Dimitrov morao da učini isto u sedmom gemu kada je spasio dve brejk lopte, ali je set ipak pripao Lajoviću. Dobro je sve izlgedalo za Lajovića i u drugom setu posebno kada je napravio brejk u petom gemu. Međutim, Dimitrov je već u narednom uzvratio brejkom, a zatim i još jednim za vođstvo od 5:3, a ubrzo i osvajanje drugog seta.

Do sredine odlučujućeg seta nije bilo brejk prilka, da bi Dimitrvo iskoristio drugu šansu u petom gemu, a zatim napravio i drugi u nizu u sedmom gemu za vođstvo od 5:2. Na svoj servis Bugarin nije imao problema, iskoristio je prvu meč loptu i stigao do trijumfa.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca