VIMBLDON: Novak pobedio Nišikorija i uradio nešto što nije TRI godine (FOTO)

11.07.2018. 16:45
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Meč je trajao više od dva i po sata.

Novak Đoković pobedio je Japanca Keija Nišikorija na Vimbldonu rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 posle više od dva i po sata igre i tako se plasirao u prvo polufinale Vimbldona još od 2015. godine.

BEKER: Novak je opet onaj stari, vidim da PONOVO uživa u tenisu

TO JE TO, LAGANO: Nadal će ODUŠEVITI sve žene ovog sveta posle INTERESANTNE izjave (FOTO)

Novak je veoma sigurno počeo meč pa je dobrim servisima došao do prvog osvojenog gema, ali je i protivnik znao da odgovori. Prvi brejk viđen je u četvrtom gemu, kad je agresivnijom igrom stigao do dve brejk lopte, jedna mu je bila dovoljna da stigne do prednosti – 3:1.

Ipak, srpski teniser nije uspeo da održi tu prednost, već je Nišikori maestralnom igrom vratio izgubljeni gem pa je rezultat bio 3:2.

Smirenost srpskog tenisera donose mu novu priliku kad je ponovo oduzeo gem rivalu i poveo 5:3. Posle 37 minuta igre, Đoković je novim vinerom osvojio poen što je bilo dovoljno za osvajanje seta.

Na početku drugog dela meča igrao se desetominutni gem u kojem je odigrano 16 poena. Na žalost srpskog tenisera gem maratonski gem osvaja Japanac, pa je Đoković bio izuzetno ljut na sebe što nije uspeo da prelomi gem u svoju korist. Odmah posle njega usledio je i najbrži gem u dotadašnjem toku meča gde Novak stiže do izjednačenja – 1:1. Već u narednom stigao je Đoković do tri brejk šanse, ali nijednu nije osvojio, jer je Nišikori odigrao nekoliko izvanrednih poena kako bi sačuvao svoj gem.

Đoković je u narednom gemu zbog bacanja reketa dobio opomenu sudije posle čega je usledila mala rasprava što je, ispostaviće se, uzdrmalo 21. tenisera sveta pa je dozvolio protivniku da prvi povede u drugom setu – 3:1. U narednom je Nišikori bez izgubljenog poena osvojio novi gem i tako povećao prednost. Polako se Đoković stabilizovao ali nije bilo dovoljno za osvajanje seta, pa je Japanac izjednačio u setovima – 1:1.

U trećem setu prvi do prednosti dolazi srpski teniser, ali mu je već u narednom odgovorio rival i izjednačio – 1:1. Igrala se egal borba, a onda je Đokoviću pala koncentracija, dopustio protivniku da stigne do brejk šanse ali se srpski teniser probudio na vreme i na kraju uspeo da osvoji gem na svoju servu za rezultat 3:2.

Očigledno je da je peti gem trećeg seta uticao na Nišikorija, pa je preciznost njegovih udaraca poprilično opala. Đoković to koristi, pa u svom narednom servis gemu dobrim servisima i dobrom igrom povećava prednost i vodi – 5:2 pa je na kraju i osvojio set 6:2.

Na startu četvrtog seta odličnim riternima i odvažnom igrom Kei napada Novaka, pa dolazi do velikih 15:40 i dve vezane brejk lopte. Prvu srpski igrač spasava najbržim servisom od početka turnira, svojim šestim asom na meču, ali ne i drugu pa Nišikori vodi posle brejka – 0:1. Posle toga dozvolio je sebi da izgubi dva servis gema za redom pa je Đoković poveo 4:1. Uspeo je Japanac da smanji prednost na 4:2, ali mu to na kraju nije bilo dovoljno.

Bolji iz ovog susreta igraće u polufinalu protiv pobednika duela između prvog tenisera sveta Rafaela Nadala i Huan Martina del Potra.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.