ВИМБЛДОН: Новак победио Нишикорија и урадио нешто што није ТРИ године (ФОТО)

11.07.2018. 16:45
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Меч је трајао више од два и по сата.

Новак Ђоковић победио је Јапанца Кеија Нишикорија на Вимблдону резултатом 3:1, по сетовима 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 после више од два и по сата игре и тако се пласирао у прво полуфинале Вимблдона још од 2015. године.

БЕКЕР: Новак је опет онај стари, видим да ПОНОВО ужива у тенису

ТО ЈЕ ТО, ЛАГАНО: Надал ће ОДУШЕВИТИ све жене овог света после ИНТЕРЕСАНТНЕ изјаве (ФОТО)

Новак је веома сигурно почео меч па је добрим сервисима дошао до првог освојеног гема, али је и противник знао да одговори. Први брејк виђен је у четвртом гему, кад је агресивнијом игром стигао до две брејк лопте, једна му је била довољна да стигне до предности – 3:1.

Ипак, српски тенисер није успео да одржи ту предност, већ је Нишикори маестралном игром вратио изгубљени гем па је резултат био 3:2.

Смиреност српског тенисера доносе му нову прилику кад је поново одузео гем ривалу и повео 5:3. После 37 минута игре, Ђоковић је новим винером освојио поен што је било довољно за освајање сета.

На почетку другог дела меча играо се десетоминутни гем у којем је одиграно 16 поена. На жалост српског тенисера гем маратонски гем осваја Јапанац, па је Ђоковић био изузетно љут на себе што није успео да преломи гем у своју корист. Одмах после њега уследио је и најбржи гем у дотадашњем току меча где Новак стиже до изједначења – 1:1. Већ у наредном стигао је Ђоковић до три брејк шансе, али ниједну није освојио, јер је Нишикори одиграо неколико изванредних поена како би сачувао свој гем.

Ђоковић је у наредном гему због бацања рекета добио опомену судије после чега је уследила мала расправа што је, испоставиће се, уздрмало 21. тенисера света па је дозволио противнику да први поведе у другом сету – 3:1. У наредном је Нишикори без изгубљеног поена освојио нови гем и тако повећао предност. Полако се Ђоковић стабилизовао али није било довољно за освајање сета, па је Јапанац изједначио у сетовима – 1:1.

У трећем сету први до предности долази српски тенисер, али му је већ у наредном одговорио ривал и изједначио – 1:1. Играла се егал борба, а онда је Ђоковићу пала концентрација, допустио противнику да стигне до брејк шансе али се српски тенисер пробудио на време и на крају успео да освоји гем на своју серву за резултат 3:2.

Очигледно је да је пети гем трећег сета утицао на Нишикорија, па је прецизност његових удараца поприлично опала. Ђоковић то користи, па у свом наредном сервис гему добрим сервисима и добром игром повећава предност и води – 5:2 па је на крају и освојио сет 6:2.

На старту четвртог сета одличним ритернима и одважном игром Кеи напада Новака, па долази до великих 15:40 и две везане брејк лопте. Прву српски играч спасава најбржим сервисом од почетка турнира, својим шестим асом на мечу, али не и другу па Нишикори води после брејка – 0:1. После тога дозволио је себи да изгуби два сервис гема за редом па је Ђоковић повео 4:1. Успео је Јапанац да смањи предност на 4:2, али му то на крају није било довољно.

Бољи из овог сусрета играће у полуфиналу против победника дуела између првог тенисера света Рафаела Надала и Хуан Мартина дел Потра.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.