ĐOKOVIĆ PREGAZIO RUSA: Novak silovit na startu sezone na šljaci!

09.04.2024. 16:09
Novak
Novak / Izvor: Profimedia

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Romana Safijuljina u drugom kolu mastersa u Monte Karlu. Ovaj meč dobio u dva seta, rezultatom 6:1 i 6:2, a sav posao je završio za samo sat i deset minuta borbe.

Od samog početka meča Đoković je nametnuo snažan ritam koji Rus nije uspeo da isprati, pa je vrlo brzo srpski teniser poveo sa 4:0 i praktično završio priču u prvom setu.

U drugom je Safiulin pružio nešto jači otpor, ali je opet Nole brzo stekao brejk prednosti, poveo sa 4:1 i do kraja je rutinski obavio posao za plasman u osminu finala.

Tamo će mu naredni rival biti bolji iz duela Italijana Lorenca Muzetija (24. na ATP listi) i Francuza Artura Filsa (36. mesto).

17:28

6:1, 6:2

Sjajan meč Đokovića za drugu rundu - samo 71 minut na terenu je Đoković proveo.

17:27

5:2

Novak sada siguran u svoj servis. Dolazi na korak do pobede i plasmana u treće kolo.

17:18

4:1

Najduži gem u ovom meču. Napadao je Rus Novakov servis ali mu ništa od toga mu nije pošlo za rukom. Neiznuđenom greškom povećava Đokovićevu prednost.

II SET

2:1

Nije Rus imao priliku da pripreti na servis Đokovića, koji vodi 2:1. I dalje nema brejka u ovom setu.

Neverovatan poen!

16:54

6:1

ĐOKOVIĆ OSVAJA PRVI SET! Novi brejk za kraj više nego ubedljivog prvo seta.

16:45

4:1

Tri brejk lopte za 5:0 nije iskoristio Đoković. Uspešno se odbranio mladi teniser koji smanjuje vođstvo Srbina u prvom setu.

16:30

3:0

Uz duže poene, sa više razmena Novak stiže do novog brejka.

I SET

1:0

ODMAH BREJK NA STARTU! Đoković je uspeo da osvoji gem na protivnikov servis koji je u ovaj meč ušao vidno stegnute ruke.