ЂОКОВИЋ ПРЕГАЗИО РУСА: Новак силовит на старту сезоне на шљаци!

09.04.2024. 16:09
Novak
Новак / Извор: Профимедиа

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић савладао је Романа Сафијуљина у другом колу мастерса у Монте Карлу. Овај меч добио у два сета, резултатом 6:1 и 6:2, а сав посао је завршио за само сат и десет минута борбе.

Од самог почетка меча Ђоковић је наметнуо снажан ритам који Рус није успео да испрати, па је врло брзо српски тенисер повео са 4:0 и практично завршио причу у првом сету.

У другом је Сафиулин пружио нешто јачи отпор, али је опет Ноле брзо стекао брејк предности, повео са 4:1 и до краја је рутински обавио посао за пласман у осмину финала.

Тамо ће му наредни ривал бити бољи из дуела Италијана Лоренца Музетија (24. на АТП листи) и Француза Артура Филса (36. место).

17:28

6:1, 6:2

Сјајан меч Ђоковића за другу рунду - само 71 минут на терену је Ђоковић провео.

17:27

5:2

17:18

4:1

Најдужи гем у овом мечу. Нападао је Рус Новаков сервис али му ништа од тога му није пошло за руком. Неизнуђеном грешком повећава Ђоковићеву предност.

II СЕТ

2:1

Није Рус имао прилику да припрети на сервис Ђоковића, који води 2:1. И даље нема брејка у овом сету.

Невероватан поен!

16:54

6:1

ЂОКОВИЋ ОСВАЈА ПРВИ СЕТ! Нови брејк за крај више него убедљивог прво сета.

16:45

4:1

Три брејк лопте за 5:0 није искористио Ђоковић. Успешно се одбранио млади тенисер који смањује вођство Србина у првом сету.

16:30

3:0

Уз дуже поене, са више размена Новак стиже до новог брејка.

И СЕТ

1:0

ОДМАХ БРЕЈК НА СТАРТУ! Ђоковић је успео да освоји гем на противников сервис који је у овај меч ушао видно стегнуте руке.