16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

VIMBLDON: Puj se borio, ali protiv Federera šanse ne smeju da se propuštaju, Švajcarac u osmini finala (FOTO)

06.07.2019. 20:13
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters
Trijumf u tri seta.

Rodžer Federer bez većih poteškoća savladao je Luku Puja maksimalnim rezultatom (7:5, 6:2, 7:6 (7:4) za dva sata i osam minuta igre u zanimljivom meču u kojem je Francuz solidn oodigrao. Federer se ovom pobedom plasirao u osminu finala u kojem će mu protivnik biti Italijan Mateo Beretini koji je bio bolji od Argentinca Dijega Švarcmana.

ZAPRETIO BOMBOM: Fonjini napravio neviđen SKANDAL na Vimbldonu (VIDEO)

VIMBLDON: Conga nije više onaj stari, Nadalov čas tenisa (FOTO)

OPET PRETNJE NOVAKU: Francuz IZNEO zanimljivo viđenje DUELA sa prvim teniserom sveta

Dobro je Puj parirao Federeru u prvom setu i čak imao u dva navrata priliku da napravi brejk, ali nije uspeo da ih iskoristi što je Federer umeo da kazni i u 12. gemu napravi brejk kojim je osovjio prvi set.

Švajcarac je bio mnogo ubedljiviji u drugom pošto je sa dva uzastopna brejka poveo sa 4:0. Francuz je uspeo da vrati jedan brejk i smanji na 4:1, ali to je bilo sve od njega pošto je Federer trećim brejkom poveo sa 2:0 u setovima. Najveća borba se otovrila u trećem setu. Nije bilo šansi za brejk i delovalo je da će se otići u taj brejk, a onda se Rodžeru ukazala šansa da ranije završi, ali je propustio brejk loptu koja je ujedno bila i meč lopta. Francuz se izvukao i izborio taj-brejk, ali je u njemu propsutio nekoliko šansi pa je Švajcarac zasluženo stigao do trijumfa.