ВИМБЛДОН: Пуј се борио, али против Федерера шансе не смеју да се пропуштају, Швајцарац у осмини финала (ФОТО)

06.07.2019. 20:13
Rodžer Federer
Роџер Федерер / Извор: Реутерс

Тријумф у три сета.

Роџер Федерер без већих потешкоћа савладао је Луку Пуја максималним резултатом (7:5, 6:2, 7:6 (7:4) за два сата и осам минута игре у занимљивом мечу у којем је Француз солидн оодиграо. Федерер се овом победом пласирао у осмину финала у којем ће му противник бити Италијан Матео Беретини који је био бољи од Аргентинца Дијега Шварцмана.

ЗАПРЕТИО БОМБОМ: Фоњини направио невиђен СКАНДАЛ на Вимблдону (ВИДЕО)

ВИМБЛДОН: Цонга није више онај стари, Надалов час тениса (ФОТО)

ОПЕТ ПРЕТЊЕ НОВАКУ: Француз ИЗНЕО занимљиво виђење ДУЕЛА са првим тенисером света

Добро је Пуј парирао Федереру у првом сету и чак имао у два наврата прилику да направи брејк, али није успео да их искористи што је Федерер умео да казни и у 12. гему направи брејк којим је осовјио први сет.

Швајцарац је био много убедљивији у другом пошто је са два узастопна брејка повео са 4:0. Француз је успео да врати један брејк и смањи на 4:1, али то је било све од њега пошто је Федерер трећим брејком повео са 2:0 у сетовима. Највећа борба се отоврила у трећем сету. Није било шанси за брејк и деловало је да ће се отићи у тај брејк, а онда се Роџеру указала шанса да раније заврши, али је пропустио брејк лопту која је уједно била и меч лопта. Француз се извукао и изборио тај-брејк, али је у њему пропсутио неколико шанси па је Швајцарац заслужено стигао до тријумфа.