АЦБ: Марковићева Уникаха срушила Барселону у продужетку (ВИДЕО)

10.06.2015. 23:26
Stefan Marković
Стефан Марковић / Извор: МН Press

Клуб из Малаге продужио полуфиналну серију Ендеса лиге.

Кошаркаши Уникахе смањили су резултат у полуфиналној серији шпанске Ендеса лиге против Барселоне на 2-1, пошто су у трећем мечу полуфинала као домаћини после продужетка славили победу резултатом 89:84 (20:24, 18:18, 18:18, 18:14, 15:10).

У врло неизвесном мечу резултат се ломио током највећег дела сусрета у Малаги. Барселона је имала прилику да у последњем нападу у регуларном делу меча стигне до победе и пласмана у велико финале, али најпре Џастин Доелман није погодио тројку, а затим и Бред Олесон "из одбојке".

У додатних пет минута Уникаха је вођена френетичним навијањем својих фанова стигла до првог тријумфа у серији и тако продужила наду да би први пут од 2006. године могла да стигне до финала шапнске Ендеса лиге.

Солидну партију у домаћем саставу је пружио српски репрезентативац Стефан Марковић који је забележио седам поена. Победу Уникахи донели су пре свих Карлос Суарез са 13 поена и 11 скокова, односно, Фран Васкез са осам поена и чак 13 ухваћених лопти.

У редовима Барселоне одличну партију пружио је Дешон Томас који је забележио 17 поена (све у регуларном делу) и четири скока, Марселињо Уертас уписао је 15 кошева, док су Томаш Саторански и Анте Томић забележили по 12 (такође све у регуларних 40 минута).

Наредни меч серије игра се у петак када ће домаћин поново бити Уникаха. У другом полуфиналу између Реал Мадрида и Валенсије тренутни резултат у серији је 2:1 за "краљевски клуб", а четврта утакмица игра се у четвртак у Валенсији.

Како је Серхио Љуљ донео победу Реалу у трећем мечу серије погледајте ОВДЕ.